Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek milyen faktot...

Szerintetek milyen faktot érdemes felvenni a matek mellé? Többi lent

Figyelt kérdés

10.-ben ugyebár le kellett adni hogy milyen faktot szeretnél felvenni, és én a matekot választottam, mivel halvány lila gőzöm sincs hogy merre tovább vagy egyáltalán mi érdekel engem és szerintem így a matek az egy jó pont, mivel szinte bármit vehetsz fel hozzá valamerre el lehet vele indulni.

Nos igen, fel is vettem hozzá a törit először és gondoltam majd megyek közgazdász irányba később, de aztán rájöttem hogy mégse, mert a töri annyira nem érdekel hogy faktos szinten tanuljam.

De így most csak 1 faktom van a matek és egy kicsit be vagyok ijedve hogy így mi lesz mert szerintem csak matekkal nem igazán lehet semerre menni 😐

Félévenként viszont van egy módosítási lehetőség és arra gondoltam hogy akkor fel kéne venni egy másik faktot.

A bioszon és az angolon gondolkoztam de nem tudom hogy mi legyen, az az igazság.


Matek mellé szerintetek mit érdemes?

Tapasztalatok érdekelnének.

Akár egyetemistáktol is hogy a matek mellé mit vettetek fel és merre mentetek tovább.



##fakt #segítsetek
2019. aug. 20. 12:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Biosz csak akkor szerintem, ha a kémiát is tudod mellé tanulni, úgyanis a legtöbb orvosi pályára ez a kettő kell.

Én az angolt venném fel, vagy ha már reál tantárgy, akkor informatikát vagy fizikát, és ezzel mérnöki/informatikus pályára is mehetsz.


(annyira nem vagyok jó ezekben, ugyanis nálunk 1 fakot lehetett, mert rajz tagozaton vagyok és az már alapból emelt óraszámos ugye, így én az angolt vettem fel mellé)

2019. aug. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az orvosi pálya nem igazán érdekel, igaz azon is gondolkodtam de elvetettem az ötletet.

Fizika szintén offos.

A mérnöki pálya szerintem nem nekem való 😅

De akkor úgy tűnik marad az angol :D

2019. aug. 20. 12:46
 3/13 A kérdező kommentje:

Meg küldhettek válaszokat.

Matekosoknak nagyon örülnék :D

2019. aug. 20. 12:47
 4/13 A kérdező kommentje:

Meg küldhettek válaszokat.

Matekosoknak faktosoknak nagyon örülnék :D

2019. aug. 20. 12:48
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Matek inkább infós, mérnöki, gazdasági vonalon kell.

Angol annyiban jó, hogy egy jó emelettel kipipálhatod a nyelvizsgakövetelményt is, és a nyelvtudás amúgy is minden területen hasznos.

Ha viszont humán területén gondolkodást, akkor a matek időpazarlás.

2019. aug. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Gazdasági szakokat néztem, azon belül is a pénzügy és szamvitelen gondolkoztam de ahhoz is ahogy néztem töri vagy infó kell a matek mellé.

Meg persze egy jó nyelvvizsga.


Nem lesz ez így jó 🙁


Várom a további válaszokat.

2019. aug. 20. 13:09
 7/13 anonim ***** válasza:

Volt matek-töri faktosként írok, aki gazdasági képzésen van egyetemen. Először is: Megértelek, én is szenvedtem a faktválasztással illetve azzal, hogy milyen irányba menjek tovább. :D


Ha még nagyon nem vagy képben, hogy milyen szakra akarsz menni/ a közgáz/gazdasági vonal érdekelne, akkor a matekot mindenképpen tartsd meg (ha nem is emeltezel belőle, legalább lesz egy nagyon jó közép érettségid - én ezt csináltam).


A másik faktos tárgy pedig legjobb, ha olyan, amiből szeretnél is emeltezni - mert ugye elvárt kb. mindenhol legalább egy emelet, plussz megdobja a felvételi pontokat. (de ha alapból vmilyentagozatos vagy, és abból mindenképpen emeltezel, akkor nem annyira fontos mind a kettő faktodat azért tanulni, hogy emelt érttségit rakj belőle)


Az angol olyans szempontból tök jó, hogy nagyon sok helyen felvételi tárgyként elfogadják (köztük a gazdasági képzéseken is) ráadásul a nyelvekre érdemes addig ráhajtani amíg ingyen tanulod. Ha jó a nyelvoktatás nálatok és erős a csoport, akár még egy felsőfokú nyelvvizsgára is fel tudsz készülni. Ez a továbbtanulási pontoknál jól jöhet, mert habár nem nézik egyszerre az emelt érettségi plusz pontját és nyelvvizsga plusz pontját, viszont azzal számol a rendszer, amivel te több pontot kapsz. Éppen ezért is érdemes majd 11-ben letenni a közép angol érettségit - ha ez megy 90környékére, plusz leteszel egy felső nyelvvizsgát, akkor talán azzal jársz a legjobban pontok szempontjából (persze emelten is hajthatsz erre a százalékra, de az nyilván nehezebb, és kevesebb embernek sikerül olyan jóra).


A biosz faktot csak akkor, ha érdekel olyan szak amin kérik - akár orvosi, akár biomérnöki/molekuláris bionika, viszont azt tartsd észben, hogy egybarátom mol.bionikára ment, csak bioszt tanult fakton, és nagyon szenved a kémiával (és utálja is).


Én akár infót is ajánlanék a matek mellé, akkor is ha nem mérnöki irányba mennél tovább. Akár 5. érettséginek is jó (akár középszinten) és legalább egyetemen nem te leszel az aki azt se tudja, hogyan kell abc-sorrendbe rakni excelben a tételeket (volt ilyen csoporttársam, csodálkozom, hogy az excel megnyitásáig eljutott, olyan 0 volt az infótudása...). És amúgy is, talán rájössz, hogy jobban érdekel az infó akár a programozás :D


Töri faktról: közgáz képzésekre bőven nem kell töritudás, csak elfogadják a felvételin. Arra viszont jó "gyakorlás" lehet, hogy megtanulj magolni, ugyanis gazdasági képzéseken eléggé sok tárgy van, amit csak be kell seggelni (plusz az elején eléggé sok matekos tárgy is).


Amit én még átgondolnék a helyedben, az a tanárok személye. Ha nálatok külön tanár tartja a faktokat a rendes óráktól, akkor érdemes utánajárni annak, hogy ki mit fog tartani. Az osztályomban sokan azért vették fel a töri faktot, mert az a tanár vitte a faktos csoportot, aki addig is tanított minket, és nagyon jó tanár volt.

2019. aug. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Angol!!!!!!!
2019. aug. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#7 Nagyon szépen köszönöm a válaszod. 😊

Hasznos volt.


#8 Neked is köszönöm. :D

2019. aug. 20. 13:37
 10/13 A kérdező kommentje:
Meg jöhetnek a válaszok :))
2019. aug. 20. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!