Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol végezzem el a barista...

Hol végezzem el a barista tanfolyamot, mi a legjobb választás?

Figyelt kérdés
Olvastam egy helyen, hogy 3 hét az egész. Ilyen kevés idő alatt rendesen el lehet sajátítani amit kell? Ha csak közepesen tudok angolul baj? Ha sikeresen elvégzem hamar el lehet helyetkedni benne, esetleg külföldön valahol? Gondolom itt Magyarországon nem annyira fizetik meg..

2019. aug. 21. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

1. Ha három hét alatt lehet elvégezni akkor az egész valószínűleg egy nagy nulla, mivel 3 hét alatt szinte semmit nem lehet megtanulni.

2. Külföldön is nagyon kevés baristát keresnek

3. Ha nulla tapasztalatod van, akkor miért téged vennének fel?

4. bónusz: ha valamit 3 hét alatt meg lehet tanulni, akkor az a munkaerőpiacon is kb fog érni mint egy betanított munkás. Nyilván nem fognak rendes bért adni egy ilyesmiért.


Ha tetszik akkor végezd el, biztos többet fogsz tudni mint mikor elkezdted de az elhelyezkedési esélyekkel kapcsolatban azért ne építs légvárakat.

2019. aug. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1. Ezzel tisztában vagyok, nem is vártam volna csodát 3 hét alatt. Ezért kérdeztem, hogy ki tud olyat mondani ami alaposabb tudást ad ezáltal hosszabb is.

2. Itthon más a helyzet? Nem annyira. Bár azt olvastam, hogy folyami/óceánjáró hajókra keresnek hébe-hóba.

3. Természetesen előbb minél több tapasztalatot akarok szerezni, evidens.

4. Persze, egyetértek ezzel, 3 hét egyenlő a semmivel. Több idő kell ha valamit a nulláról akarunk elkezdeni.

Azért még várom olyan emberek válaszát is akik elvégezték és el is tudtak helyezkedni, de köszönöm, hogy nem kerteltél.

2019. aug. 22. 14:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elso az hulyeseg..


Ellehet vegezni 3 het alatt mivel csak megtanulod az italok elkesziteset, egyket dolgot a vendeglatasrol.

Nagyon sok olyan hely van ahol meg vegzettseg nelkul is felvesznek, meg tapasztalat nelkul is mivel betudnak ok is tanitani arra a nehany italra amit forgalmaznak, a tapasztalat egy kis elonyt jelent csak talan. Szoval ebbol a szempontbol meg felesleges is a tanfolyam hogy kib@assz ra tobb szazezret.

Hiaba barista tanfolyamot vegzel lehet hogy pincerkent fogsz dolgozni, mindig keresnek valakit a vendeglatasban de itthon kisvarosokban eleg keveset fogsz keresni mivel nincs forgalom. Nagyobb varosokban es forgalmasabv helyeken kereshetsz jobban, + a borravalo tud rajtad segiteni persze ha nem 20 fele osztjatok.

Altalaban a beosztas az nem minden napra szol de van hogy egy nap akar 16 orat is dolgozni fogsz tehat egesz nap allnod kell.

Ismerek olyat aki siofokon 3 honap alatt keres 5 milliot, de nem all meg szinte csak hazajar aludni. Ismerek olyat is aki a kisvarosban havi 15 nap kb. 1200 ft os oraberrel dolgozik es mivel kevesen vannak egyedul van es ove a bordavalo ami kb hetvegen is max. 2500 ft es van hogy csak 500.

Magyarorszagon nagyon sokan nem tudnak meg alap angolt sem es ugy dolgoznak vendeglatasban, de ha nem tudsz nyelvet akkor kulfoldon nem tudom hogy dolgoznal mivel sztem az is gaz mar ha pl nemet etterembe nemet vendeg bemegy es angolul kell kommunikalnia mert sajat orszag nyelven nem tudnak. De hallottam mar olyat is hogy vki kiment semmi nyelvtudassal es eltudott helyezkedni.


Szoval a lenyeg sztem h felesleges a tanfolyam annyi penzert mivel sok helyen nelkule is felvesznek a munkara, es ha folyamatosan jarsz kb. 3 het alatt ugyanugy eltudod sajatitani.


Illedelmesnek kell lenni, tudni kell kommunikalni az emberekkel, pincerkedeshez a tanyer hordast megtanulod, es az italokat is.

Szerintem munkat keress ne tanfolyamot. ✌🏻

2019. szept. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a CafeFrei-t ajánlom, eléggé tűrhető a fizu is + ha szerencsés vagy még bérlakás elintézésében is segítenek. A tanfolyam ingyenes, a fizu kezdőként min 230-250, ami nem olyan rossz. Aztán pár évet lehúzol náluk, megtanulsz angolul és vagy előléptetnek vagy ha nem lelépsz külföldre!
2019. szept. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

18:33 Sok pontban igazad van. Szerintem sok hasznos tanfolyam van amit megéri elvégezni. Ez a munkát keress ne tanfolyamot dologra értem, kicsit sok így ez a kijelentés..

21:01 Igen Igen, Frei állásajánlatait néztem, elég kecsegtetőek bár sehol nem olvastam, hogy biztosítanak bérlakást és ingyenes tanfolyamot sem láttam :o

2019. szept. 5. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!