Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Váltsak gimnáziumot, vagy ne?

Váltsak gimnáziumot, vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most leszek 10. osztályos, csak abban nem vagyok biztos, hogy ugyanoda szeretnék járni, ahova eddig.

Az osztályközösség úgyahogy jó, vannak barátaim és Én mindenkivel elvagyok. Jelenleg egy elég gyenge gimnáziumba járok (lehet ismeritek-> pécsi Árpád Fejedelem, ez egy 8 osztályos gimnázium), ahonnan a jó pedagógusok fejtvesztve menekülnek el (amit nem is csodálok). Részben az osztálytársaimnak is "köszönhetem", hogy idén nem fog tanítani minket 2(!) nagyon szuper tanár. Helyettük majd kapunk valami bunkó majmot, aki még a tananyagot se adja le (nem először fog ez előfordulni). Nagyon bunkón viselkednek a tanárokkal, neveletlenek és csúnyán vissza is beszélnek. (Ami nagyon kiakasztott tavaly, hogy az osztálytársaim annyira felhergelték a tanárunkat, hogy ő fogta magát, leült egy székre és azt mondta, hogy ha mi nem akarjuk hogy tanítson, akkor ő nem is fog. Persze röpdolgozatok meg témazárók voltak. Olyan is volt, hogy egy egész tanóra ment el azzal, hogy a történelem tanárunk 3 "kisfiúval" veszekedett.)

Nekem vannak terveim a jövőmmel kapcsolatban, szeretnék egyetemre járni és nem szeretném hogy elvegyék tőlem a tanulás lehetőségét... Emiatt gondolkodtam az iskolaváltáson. 8.-ban eldöntöttem, hogy otthagyom az Árpádot, csak sajnos nem vettek fel, aztán hamar lemondtam róla.

A legfőbb bajom, hogy félek. Ha új gimibe megyek, félek az új emberektől és attól, hogy lehet később megbánnám ezt az iskolaváltást.

Ti hogy cselekednétek az én helyemben? Voltatok már hasonló helyzetben?

(Ha esetleg pécsi vagy, tudnál ajánlani 1-2 gimnáziumot?)

Előre köszönöm a válaszokat.:)



2019. aug. 22. 00:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, ha mindenképpen el akarsz menni akkor elfogsz. Ha nem, nem. Ezt te legbelül már eldöntötted csak még nem tudod. Dobj fel egy érmét(a legjobb ha más dobja). Ha fej maradsz, ha írás, mész. Várj egy pár percet és gondolkozz. Melyiket szeretnéd jobban? Melyik lenne a kedvezőbb?



Ezek után tedd el az érmét és ne nézd meg. Úgyis világossá vált, hogy mit akarsz.



Majd légyszi írd meg mire jutottál

2019. aug. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hasonló helyzetben voltam. Kolis voltam, és olyan programban voltam, aminek feltétele volt a kolesz, és közölték, hogy az a szabály, hogy ha ott akarom hagyni ezt a programot, nem válthatok osztályt, ott kell hagynom a sulit. Szóval 2 év után sulit váltottam, mert nem tudtam a koliban a sok ember közt a tanulásra koncentrálni.


És sokkal rosszabb lett az új sulimban. Nem tudtam beilleszkedni rendesen, emiatt teljesen magamba fordultam, romlott a tanulmányi eredményem is, tehát az alapvető célomat sem értem el (pedig az előző sulimban 4,7-es átlagom volt, ami azért nem rossz).


Nem azt mondom, hogy ne válts sulit, csak azt, hogy simán benne van a pakliban az is, hogy csak rosszabb lesz. Viszont lehet jobb is, ezt érdemes mérlegelni.


Még idén váltanál sulit? Csak mert akkor már sietned kellene, nem?

2019. aug. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szép dolog, hogy eldöntötted az iskolaváltást. Más kérdés, hogy találsz e olyan erősebb iskolát amely hajlandó átvenni. Én mindenképpen erősebb gimit keresnék a helyedben.

Sok sikert az iskolaváltáshoz.

2019. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Megtaláltam az álmaim gimnáziumát, Anyukám felhívta őket és mondták, hogy a kiszemelt osztályban 36-an vannak és nem tudnak felvenni...

Úgyhogy maradok ott, ahol eddig is voltam.

2019. aug. 22. 10:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hova mentél volna?

Az álmaidról le ne mondj! Simán össze fog jönni az egyetem. Én Babitsos voltam és irtózatosan rossz kémia tanárunk volt. Jártam külön tanárhoz és otthon leültem gyakorolni. 80%feletti lett az érettségim és több éve az ÁOK padjait koptatom.;)

2019. aug. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Váó! Gratulálok a sikeres érettségidhez!:)

A Leőweybe szerettem volna menni.

2019. aug. 25. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!