Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg olyan nehéz pszichológ...

Tényleg olyan nehéz pszichológiát tanulni, mint mondják?

Figyelt kérdés

Olyan gimibe jöttem, ahol ped/pszichológia szak van, mivel hogy én pszichológus szerettem volna/szeretnék lenni. Egyik elismert tanárunk mondta, hogy nagyon nehéz bejutni és bent maradni is, ritka a sulinkban az olyan tanuló, akit olyan suliba felvesznek (a gimi ahova járok nem gyenge tanulmányilag). Ez a tanárunk jó párszor hangoztatta ezeket, engem teljesen elbizonytalanítva, hogy sikerülhet-e nekem stb. Engem nagyon érdekel a pszichológia, régi álmom, hogy pszichológus legyek.

Szóval tényleg olyannyira embert próbáló ennek tanulni? Diploma megszerzése után milyenek a kilátások?

Előre köszönöm a válaszokat!



2019. aug. 22. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan tárgy ami jó könnyebben teljesíthető de van ami nagyon gazos vagy is én ezt szoktam hallani álltalában ez az anatómia része pl idegrendszer nagyon nehéz.

Én csak a szakom miatt tanulok pszichológiát vagy is vannak óráim, azok is eleg nehezek. Szóval biztos kell tanulni. Meg álltalában nem olyan mint ahogy az ember azt elképzeli. Nagyon szereted de valószínű csak bizonyos részét. A képzés alatt pl statisztika órád is lesz. Kell a matek is tehát biológia.

Talán az összetettsége miatt nehez.

De biztos könnyebb mint egy orvosi vagy jog.

Én azt mondom hogy ne tántorítson el az a teny hogy valami nehez. Mindenhol tanulni kell főleg ha az ember egyre jobban elakar mélyülni egy egy területen belül. Ha ezt szeretnéd próbáld meg biztos menni fog ha kitartó vagy és rendszeresen tanulsz.

2019. aug. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan könnyű szak, sokat kell tanulni de nem annyira durva mint egy orvosi vagy jog. A legfontosabb szerintem, hogy érdekeljen és akkor még könnyebben veszed az akadályokat! :)
2019. aug. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%

Diploma után, ha megállsz, a kilátás siralmas. Ha tovább hajtod és szakképzésekre és módszerspecifikus képzésekre jársz, választasz egy saját irányt és felépíted magad szakmailag, akkor pedig jó.


Ajánlom a Kapszli oldalán a Képzéskatalógust, nézd át!

2019. aug. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2019. aug. 24. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!