Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen levelezőn érettségizni?

Milyen levelezőn érettségizni?

Figyelt kérdés

Valaki kifejtené, milyen is az a “levelezői” tagozat?

Mellette dolgoznék Délután 3-tól éjjel 3-ig.



2019. aug. 23. 10:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Én még a Kádár-rendszerben érettségiztem levelezőn. Jobban diáknak éreztem magam mint utána nappali fősulin. Egyrészt mert dolgozó felnőttekként kezeltek bennünk. Másrészt sok felesleges tanulnivaló vagy feladat nem volt. Persze a felvételi vizsgára rá kellett tanulnom, a tanult anyag nem lett volna oda elegendő. De még előnyös is volt így felvételizni, mert nem volt tele a fejem más felesleges információval.

Hetente egyszer kellett bemenni suliba délután.

Ha vissza lehetne forgatni az időt akkor valószínű a fősulit is levelezőn végeztem volna el. De akkor még kötelező volt vagy munkahelynek lenni vagy nappalin tanulni. Ma már akár munkahely nélkül is elvégezhető egy levelező.

Levelezőn idegen nyelv sem volt.

Nekem szép emlékeim vannak a levelezőről. Míg a nappaliról inkább csak a sok feladat meg a folytonos elfoglaltság jut eszembe. Míg levelezőn az előadások kezdete előtt jártam a várost és vásárolgattam. Persze akkor még rohanás sem volt ennyi mint napjainkban.

2019. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!