Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » El lehet helyezkedni filozófia...

El lehet helyezkedni filozófia vagy etika szakos tanári diplomával?

Figyelt kérdés
Történelem mellé gondoltam, csak nem tudom mennyire van rá kereslet, pl nálunk mindkét tárgyat egy sima töritanár oktatja...

2019. aug. 23. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Nem hiszem, töritanárokból is dunát lehet rekeszteni, annyira könnyű szak, hogy mindenki arra megy
2019. aug. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Talán igen. Bár arra készülj fel hogy a diákok egyáltalán nem fogják komolyan venni a filozófia órát.
2019. aug. 24. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Filozófiával nem, az erkölcstan tanárokat meg (sajnos) 80 órás tanfolyamon képzik át más tanárokból. Szégyen, de ez van. Válassz mellé valamilyen másik tanár szakot.
2019. aug. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, (én 120 órásat láttam, de lényegtelen) és ez ugyanannyit ér, mint több év egyetem??
2019. aug. 24. 10:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne hasonlítsd az egyetemen befektetett tanári tanulmányaidat a valós munkalehetőségekhez. Nehéz lesz egyaránt filozófia és etika tanítással is.
2019. aug. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdezo, ugyanannyit er. Tanár vagyok, alig akarnak embert felvenni, inkább átképeznek és elkuldik a meglevoket h vegezzek el.
2019. aug. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én másik szemszögből nézném meg a kérdést.

Ha eljutsz az összefüggő 1 éves szakmai gyakorlathoz államvizsga előtt, és a két szigorlat után (tudod vagy hatodik éved, vagy ötödik éved, képzéstől függően), akkor hová fogsz menni mester etika vagy filozófia tanárhoz?

Vajon egy iskolában lesz olyan ahol még töriből is lesz ott mester képesítésű?

Mert szerintem itt ez a döntő kérdés. Elég ritka.


Szóval ezeket a szakokat ne főképzésnek- főszaknak vedd fel, hanem majd ha meg lesz a kettő főszakod, akkor külön jelentkezel, vagy az iskolád által mész majd rá.

Közben persze ha a neptun engedi, akkor célirányosan teljesíthetsz majd olyan tárgyakat, amiket oda is elfogadnak.

2019. aug. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az 1-es válaszolónak gőze sincs a töri szakról. Nálunk évek óta nem találnak töritanárt, úgyhogy túlzás, hogy Dunát lehetne belőlük rekeszteni.
2019. aug. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8. Hát igen. Mégis szórják rendesen az embereket törin. Az egyik legszivatósabb szak. Hogy miért? Gőzöm sincs. De így, hogy belelátok, nem is csodálom, hogy tanárhiány van. Pl egy föcin, tesin koránt sincs akkora szivatás, mint a törin.
2023. jún. 1. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!