Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi tanulmányok mesters...

Nemzetközi tanulmányok mesterszak milyen végzettség mellé jó kiegészítésnek?

Figyelt kérdés
2019. aug. 26. 18:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Gazdasági végzettség mellé elfér plusz papírnak. Esetleg egzotikus nyelv mellé (héber, japán, kínai) elmegy.
2019. aug. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jog?
2019. aug. 26. 18:35
 3/14 anonim ***** válasza:
34%
Semmi extrát nem ad hozzá egy jogi egyetemhez. Tényleg nem.
2019. aug. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Előzőt kérdezem, hogy melyiket végezted el a jogot vagy a nemzetközi tanulmányokat?
2019. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
Közgazdász vagyok és nemzetközi jogászokkal dolgozom folyamatosan különféle projekteken, közöttük az Európai Bizottság versenyjogászaival is. Van rálátásom a témára. Miért kérdezed?
2019. aug. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Csak azért mert némi érintettségem nekem is van. Jogász vagyok van szakvizsgam gyakorlat stb., elvégeztem egy üzlet közgazdász mestert és most nemzetközi tanulmanyok ma képzésre járok. Ha kizárólag diplomáciai karrier érdekel valakit ahhoz a jog is bőven elég sőt... Nekem az a tapasztalatom, hogy nem ad kellő jogi vagy közgazdász alapot és igy nem tudom, hogy osszessegben egy bölcsész v nemzetközi alapszakosnak mit segíthet egy karrier során. Szerintem itthon sajnos a társadalomtudomanyok méltatlanul alulertekeltek, én speciel nem közvetlenül megélhetést javítás miatt járok ide, hanem mert érdekel.
2019. aug. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én is jogot végeztem, nemzetközi jogi specializációval, ez a vonal érdekelt legjobban a tanulmányaim alatt és érdekelne a nemtan. Én sem ettől várom a megélhetést, egyszerűen csak érdekel. Az a baj, sokan mondják, hogy semmire nem jó, nem merek belevágni, főleg jogászként, félek, hogy megkapnám azt, hogy mi a fenét akarok itt... más meg azt mondta, hogy jogi diploma mellé tök jó. Utolsó, egyébként te hová jársz? Mik a tapasztalataid?
2019. aug. 26. 19:47
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
6. Kicsit elvesztettem a fonalat. Akkor most tanulsz valami újat/hasznosat jogászként a képzésben? Mit például?
2019. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Mindig tanulunk valami hasznosat, és nemcsak az iskolában.. Úgy értettem, hogy mivel nekem már van jogi és gazdasági tapasztalatom könnyebben átlátom azokat a gyakorlati kérdéseket amelyek a studiumok során felmerülnek mivel gyakorlati tapasztalattal rendelkező diplomaták és szakemberektől tanulhatok pld szakdiplomaciat vagy Külgazdasági és külpolitikai elemzést, geostrategiat.
2019. aug. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem "szóltak be" amiatt, hogy jogász vagy? Hogy neked úgyse kéne itt lenni, mert értelmetlen szak?
2019. aug. 27. 00:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!