Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri orvosnak lenni manapság...

Megéri orvosnak lenni manapság, ha csak fizetős szakra kerültem be? Közel 18 milliós hitelem lenne végzősként.

Figyelt kérdés

Elvégeztem egy évet állami finanszírozott képzésben, viszont rossz tanulnányi eredmények miatt áttettek önköltséges képzésre.


A tandíj évente 2,7 millió ft és megint elsős leszek, így legjobb esetben is 6 évem van még hátra.


Persze van mód arra, hogy javítok a középiskolás pontjaimon, és újra felvételizek jövőre, de nagyon nehezen, épp hogy bekerültem tavaly, és nyelvvizsgám sincs, jövőre anélkül pesig nem tudok jelentkezni egyetemre.


Szóval a legrosszabb lehetőségem, ha végig fizetnem kell.


Tegyük fel nem vesznek kárba, mert elvégezném az egyetemet sikeresen.


Megéri kifizetni ezt a sok pénzt vagy inkább mondjak le róla?


Gkndolkoztam a fogorvos képzésen is, az egy évvel kevesebb, de az is 15 millió ft lenne majdnem.


Mit tegyek? Tanácstalan vagyok, 4 nap múlva suli és be kell iratkozzak, illetve a diákhitelt fel kell vennem.


2019. aug. 28. 00:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Én nem vállalnám. Ez egyszerűen rengeteg. Plusz bármi közbejöhet a képzés alatt.
2019. aug. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha hivatalos álláspontomat mondom, akkor menjél, mert kevés Magyarországon az orvos. Ha a privát álláspontomra vagy kíváncsi, akkor semmiképp ne menj, mert egész életedben fizetheted a diákhitelt és miután kikerülsz orvosiról, nem egyből főorvosnak fognak kinevezni.
2019. aug. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek az utolsóval.

Azt még megjegyezném, hogy ha azt gondolod, hogy nem tudnál olyan eredményt elérni, hogy egy év után visszakerülj államira, akkor lehet, hogy ez nem a te pályád. Az orvosi tipikusan olyan, amit nem éri meg szar eredménnyel elvégezni, sem a saját, sem a páciensek érdekében. Szerintem.

2019. aug. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem ismerjük egymást, nem tudom milyen terveid vannak a jövőt illetően. Magyarországon szeretnél maradni vagy külföldön próbálnál szerencsét, valóban komolyak- e a szándékaid az orvosit illetően vagy csak kapaszkodsz egy álomba. Nem tudhatom. Mindenesetre felmerült benned a kérdés. Én azt tanácsolom, hogy hallgass a szívedre!
2019. aug. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%

Wow, évi 3 misiért angliai egyetemre mennék inkább, csak ott annyi a különbség, hogy van minőség is az oktatásban, és a diákhitel sokkal kedvezőbb.

Helyedben nem vállalnék a nyakamba ennyi hitelt Magyarországon.

2019. aug. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Tuti nem vállalnám. Ha átraktak önköltségesre, akkor nem lettek meg tárgyaid, nagyon rossz az átlagod, szóval még csak nem is mondható, hogy biztos menni fog.
2019. aug. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

18 milliós hitel??? Bérelt helyed lenne a BAR-listán.


Egyértelműen NEM a válasz.

2019. aug. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Semmiképp nem vennék fel ezért 18 millió hitelt. Egyszer próbáltad, nem ment, nincs rá garancia, hogy második nekifutásra menni fog.


Amúgy azt ugye tudod, hogy ha abbahagyod most, akkor az eddigi 2 félévet vissza kell fizetni a hallgatói szerződés értelmében?


Én azt csinálnám, hogy passzív 2 félévre mennék és közben csinálnék egy nyelvvizsgát és két emeletet újra. Nehéz igen, az emelt szintű biosz és kémia is, de ha ezeket nem tudod egy év felkészüléssel 90% felett megirni, akkor nem vagy alkalmas az orvosira. Remélhetőleg azért egy év alatt ezekből felszedtél valami tudást, ami hasznos lehet.

2019. aug. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Miből gondolod hogy következő évben jobban fog menni, ha teljesíteni sem.tudtad az első évet???
2019. aug. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%

"Megéri kifizetni ezt a sok pénzt vagy inkább mondjak le róla?"

A saját és leendő lehetséges betegeid érdekében feltétlen mondj le róla!

Elkötelezettség, hivatástudat nélkül nem lenne belőled jó orvos, ez viszont az anyagiakra is kihatna.

Itt már bukik feltevésed: "Megéri orvosnak lenni manapság".

Válassz olyan szakmát, ami érdeklődési körödnek megfelel, abban lehetsz kimagasló, ami pozitív anyagi vonzattal jár!

2019. aug. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!