Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulási gondokkal...

Továbbtanulási gondokkal küzdök, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hogy őszinte legyek fogalmam sem volt hogy jó helyre írom-e ezt a kérdést....Kicsit tanácstalan vagyok.

Most végeztem a középiskolával és egyetem vagy főiskola előtt szeretnék egy szakmát szerezni. Turisztikából van érettségim, és ebből lenne a szakma is, amit még egy évnyi tanulással tudnék megszerezni, a kérdés az hogy hol...

2 lehetőségem is van/volt

Az egyik az hogy az eddigi iskolámban tanulom tovább, amit habár szeretek, nekem nem érné meg. A képzés maga ingyenes lenne, de gyakorlati helyet kell találnom, ahol egy éven át heti 6000forintért dolgoznék (heti 40 óra)

A másik lehetőség máshol lenne, ami nem várja el a szakmai gyakorlatot, és lehet mellette dolgozni, nem játékpénzért. Itt az egyetlen gond az hogy ez fizetős (amit én magamnak fizetnék)

A szüleim ragaszkodnak hogy a régi iskolám által vezetett osztályba menjek, amit én nem akarok. Nem lenne jövedelmező, illetve fáraszt az utazás, hiszen oda is be kéne járni havonta egy hetet. (Eddig is bejártam, és napi 3 órát utaztam)

Apám azt mondta hogy ő nem engedi hogy a fizetős helyre menjek, és hogy csalódást okozok ezzel neki. Kicsit már félek és gyomorgörcsöm van, hiszen már gyakorlati helyet sem találnék, pedig kerestem. Nem tudom hogy mi legyen, mert amit én szeretnék, azzal bántanám őket.



2019. aug. 28. 01:11
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Ezt meg kell sürgősen beszélni. Mond el nekik hogy neked ez rossz illetve hogy nem bántani akarod őket hanem csak tovább akarsz tanulni. Persze én nem tudhatom hogy anyagilag tudnátok e azt a sulit vállalni.
2019. aug. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

Azt is mérlegeld, hogy a fizetős suli mennyi lenne, és mennyit tudnál keresni?

Hisz ha elviszi a fizudat a tandíj, akkor pont ugyanott vagy, mégsem jövedelmező az az egy év

2019. aug. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
56%

Ha magadnak fizetnéd, akkor nem értem, mi baja az apádnak a dologgal. Nem lehet, hogy egy felesleges, életképtelen szak, ami ad egy s.e.ggtörlésre se jó papírt? Mégis mi az, hogy szakmát ad, de nem kell hozzá gyakorlat? Az viszont egy kicsit visszataszító, hogy a másik képzés esetén havi egy hét utazás miatt megy a hiszti, azért azt ki lehet bírni, ráadásul szakmai gyakorlat alatt, amikor téged tanítanak, mégis mekkora fizetést várnál? Örülj, hogy fizetnek valamit, nagyon sok képzés van, ahol teljesíteni kell a szakmai gyakorlatot, de semmit nem fizetnek, és ha 6 hetet meghaladó gyakorlat lenne, fel

se veszik több időre, vagy két részletben, sőt, még versenyeztetik a tanulókat, és csak a legjobbakat veszik oda. Mert megtehetik.

Ha utána egyetemi képzésre akarsz menni, akkor minek neked egy szakma is hozzá, főleg, ha eleve szakirányos helyen végezted a középiskolát? Vagy esetleg apádnak az nem tetszik, hogy majd te is azokat gyarapítanád, akik összeszednek mindenféle himihumi viccképzésen sz..t se érő papírokat, aztán sajnáltatják magukat, hogy mennyire iskolázottak, de sehol nem borítják eléjük a vörös szőnyeget, és hogy semmi értelmes munkahelyet, meg keresetet nem tudnak felmutatni, a nagy turisztikai végzettségükkel, meg a minősíthetetlenül hibás idegennyelv tudásukkal végül valami külföldi hotelban kötnek ki budit pucolva, és mindenki hibás, csak ők nem. Ismerek nem egy ilyet :S

2019. aug. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

"A szüleim ragaszkodnak hogy a régi iskolám által vezetett osztályba menjek ... Apám azt mondta hogy ő nem engedi hogy a fizetős helyre menjek, és hogy csalódást okozok ezzel neki."

De mégis miért? Mik az érveik? Mert az nem érv, hogy ha a másik helyre mész, azzal csalódást okozol. Miért lenne az csalódás? Hiszen akkor is továbbtanulsz, sőt, jövedelmezőbb módszerrel, mint a régi sulidban tehetnéd - és hát pont ők tanítottak arra, hogy ne legyél birka, hogy sok szempontból gondold át a dolgokat, mielőtt döntesz, stb., nem?

Mindenesetre bármit csinálsz is végül, az a saját döntésed lesz, ne próbáld majd utólag se a szüleidre kenni, hiszen felnőtt ember vagy. Figyelj oda az érveikre, gondold meg jól, de ha végül mégis úgy látod, hogy a fizetős helyre lenne jobb menned, akkor oda menj akkor is, ha úgy érzed, hogy ezzel bántanád őket. Az élet ilyen: időnként bántásnak vesznek egyesek olyasmit is, ami egyáltalán nem ellenük irányuló bántás akar lenni, hanem csak a saját magunk nem bántásából adódó melléktermék. Most épp a továbbtanulás van műsoron, ezzel kapcsolatban fontos határidők vannak, ezért erre koncentrálj, ebben dönts jól - aztán majd ápolgatod a lelküket, hogy megértsék, nem bántásból mentél a fizetősbe (ha végül oda mész).

2019. aug. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lehet hogy kicsit rosszul fogalmaztam meg

Mindkét helyen pont ugyan azt a szakot tanulnám és ugyan azt a papírt kapnám

Az egyik hely az eddigi iskolám. Egy éven át ,heti 3 hetet kéne dolgoznom havonta, heti 40 órában 6000 forintos hetibérért. Egy hetet be kéne járnom (ami még nem akkora gond nekem hiszen mint említettem eddig is bírtam valahogy)

A másik hely pedig egy teljesen más intézmény lenne, ahol pedig csak hetente egyszer kéne bejárnom, és mellette munkát is tudnék vállalni. A képzés díja 120ezer forint lenne.


Hogy ezt miért nem engedik a szüleim? Nem tudom...Mint írtam, magamnak állnék mindent, és igazából egy hónap munka után visszahozná az árát a képzés. A határidők még nem sürgetnek, még van 2 hetem eldönteni hogy mit kezdek magammal.

2019. aug. 31. 23:56
 6/7 anonim ***** válasza:

"Hogy ezt miért nem engedik a szüleim? Nem tudom..."

ezek szerint meg mindig nem szedted ki beloluk, hogy de miert

akkor en mondok egy ervet helyettuk: azert menj a nem fizetosbe, mert ahol az ido 3/4-et tanitassal toltik, ott sokkal jobban meg lehet tanulni ugyanazt a szakmat, mint ott, ahol csak az ido 1/5-eben tanitanak - es ahol ezert meg penzt is kernek

2019. szept. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez csak a te döntésed!!! Én is ugyan így vagyok leérettségizek szakmából mert kötelező aztán szakmára én nem is maradok megyek egyetemre

Szülők, rokonok, ismerősök azt monjdak h maradjak, barátaim állnak csak mellém....

Mondhatnám csak jót akarnak

De azzal miként lesz jó ha elvégzek egy szakmát amit gyülölök? Ha kéne se dolgoznék benne

2019. szept. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!