Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Klisé, de "mi legyek ha nagy...

Klisé, de "mi legyek ha nagy leszek? "

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, de sajnos több okból kifolyólag se a fizika, se a biosz emeltem nem sikerült, tehát szépen búcsút mondhattam az idei továbbtanulásnak.


Fogorvos szerettem volna lenni, nagyon érdekel a biológia, de sajnos akármennyi pénzt és időt beleöltem, egyszerűen nekem nem megy a kémia/fizika.


Jövőre utoljára megpróbálom, de szeretnék azért egy "B" tervet, hogyha mégse sikerülne, azért legalább valahova továbbmenjek.


Tudnátok nekem olyan foglalkozásokat mondani, amihez jó a biosz, magyar és/vagy töri? A nyelv se lenne akadály, 3 felsőfokú nyelvvizsgám is van. Csak egyszerűen semmi más nem érdekel a fogorvosin kívül, és magamtól képtelen vagyok épkézláb ötlettel előállni.



2019. szept. 1. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyelvszak?pl vmi távolkeleti nyelv?azokon van töri és irodalom is
2019. szept. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy tudnék-e egy negyedik nyelvet is megtanulni (angol, német, francia vizsgám van) és hogy mit érnék el vele. Tanár nem szeretnék lenni, hogy tanítsam. Meg nyelvi szakkal mi lehetnék? Nyelvész?

Meg inkább a biosz érdekel mint a nyelvek, de olyan pl hogy ápoló vagy gyógytornász szintén nem izgat.

2019. szept. 1. 20:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Biosszal az eü és orvosi szakokon kívül nem igazán van más, csak a Biológia alapszak (aztán mesteren nagyobb választék), esetleg biomérnöki, de ha a fizikát amúgy is jegeled, akkor az se jöhet szóba.


Orvosi diagnosztika analitikára be lehet kerülni gyakorlatilag bármilyen érettségivel és viszonylag sok szakiránya van.

Továbbá szülésznő, mentőtiszt, dietetikus, népegészségügyi ellenőr (?) stb.


De talán ha fogorvos akarsz lenni, elkezdhetnél egy fog. asszisztens okj-t is. Szerintem ekkortájt indulnak az okj-k, talán be tudnál még csatlakozni és ha jövőre sem vesznek fel, akkor folytatod ezt az okj-t (habár nem tudom, hogy pontosan milyen hosszú).


Nekem is gondjaim vannak a kémiával sajna, én általános orvosiról csúsztam le, de én megfogadtam, hogy 2x még meg fogom próbálni (mert 3 a magyar igazság, plusz van őszi+tavaszi érettségi is, adott a lehetőség a javításra).

2019. szept. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm a törit és a bioszt szerette és talált egy olyan területet, ahová ezek kellettek. Valami geneteikai dologgal foglalkozik, ha érdekel, utánakérdezek. Nem orvos, az tuti. Bölcsész szerintem.
2019. szept. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket!! Még gondolkodok rajta de legalább már lett nehány ötletem.:)
2019. szept. 3. 15:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Próbált megmég egyszer, ne add fel!! A férjem is másodjára került be, most már több éve dolgozik.

A biosz és a kémia is csak az első két évben kellett, utána nem. A végén főleg gyakorlatok vannak, kézügyesség kell.

2019. szept. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!