Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikus szak OE,...

Gazdaságinformatikus szak OE, BGE?

Figyelt kérdés

Igazából még csak most fogok érettségizni, de mindenképpen szeretnék továbbtanulni. Nézegettem szakokat és a feljebb említett tökre megtetszett akár a 2 egyetem közül valamelyiken.

Arra lennék kivancsi mennyire nehéz, mennyire kell a matek, és hogy lenne e esélyem úgy, hogy csak közepezek infóbol, és kb fogalmam sincs a programozásról? Valamint a 2 suli között valami különbség, vagy hogy melyik a jobb ebben a szakban?



2019. szept. 1. 19:26
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Én is most fogok érettségizni, én emeltezni tervezek infóból. Vannak ismerőseim mind mérnökinformatikáról, mind gazdaságinformatikáról (nagy az átfedés a két szak között) és ők nagyon ajánlották, hogy kezdjek el tanulni programozni, mert sokkal könnyebb úgy az egyetemen. A mateknál általában az analízist szokták kiemelni, hogy az húzósabb, de nem teljesíthetetlen.


Én is még most tervezek rágyúrni a matekra és infó fakultációra sem járok, úgyhogy most a nyár utolsó felében kezdtem el tanulni programozni (Pythonban), kb 1,5 - 2 hónap alatt el is jutottam oda, hogy az emelt infó érettségi programozás részének nagyját meg is tudom csinálni.


Egyetemek terén úgy hallottam, hogy az OE sokkal erősebb informatika terén, a BGE annyira nem nyomja oda az infót. (De ebben lehet tévedek.)


Te hogy tervezel érettségizni, miből emeltezel?

2019. szept. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt!

En angolbol tervezek emeltezni, abbol csinaltam meg iden elorehozott erettsegit, es otos lett, igy mindenkeppen megprobalom az emeltet.

2019. szept. 15. 21:12
 3/4 anonim válasza:

Viszont, ha jól tudom az angolt, mint emeltet az informatikus szakokon a 2020-as törvények szerint nem fogadják el.


Itt vannak a törvények, az "Informatika képzési terület" alatt megtalálod a felvételi követelményeket.

[link]

2019. szept. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor mást kell válasszak. Köszi hogy szólsz!! :Dd
2019. szept. 15. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!