Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi kb a kolesz Debrecenben...

Mennyi kb a kolesz Debrecenben illetve Budapesten?

Figyelt kérdés
Egyelőre még gondolkodom, hova is menjek majd egyetemre, s még nem volt lehetőségem felmenni megkérdezni mi mennyi,mert külföldön élek. Emiatt érdekelne, hogy, akik oda járnak mit tapasztaltak ezzel kapcsolatban.

2019. szept. 2. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Koleszfüggő, 10000 és 22000 között.
2019. szept. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Én pesten vagyok koleszos nincs 10.000 Ft, de ez helytől függ meg attól is, hogy államilag vagy önköltsèges képzésre vettek e fel ( az önköltségeseknek a koli drágább ) pl. Nállunk államisoknak kb 10.000 Ft az a szoba ami az önköltségeseknek 18.000 Ft / hó. Azt nem tudom, hogy Debrecenen milyen arányban kerülnek be a koliba az emberek , de pesten tudodom, hogy viszonylag nehéz bekerülni ( nekem is csak pár pont hiján sikerült bejutnom egy viszonylag jó érettségivel, betegséggel, nagy távolsággal és több éves önkénteskedéssel, mivel nézik az anyagi helyzetet és én arra nem kaptam pontot, de ezzekel együtt sikerült bejutnom. ) Sok sikert jövőre 😊
2019. szept. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem átlagosan Bp.-n olcsóbbak, Debrecenben sok koli 20 ezer körül van, mert azok jobb állapotban vannak (Kossuth, Campus kolikra gondolok).

Bp-n több egyetem van, sokkal több a kollégium, de egy budapesti koliról sem hallottam még, hogy saját fürdős szobája van. Ott az átlagár inkább 15 ezer vagy az alatt van.

2019. szept. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

#3 van olyan koli pesten aminek van saját fürdője csak oda borzasztó nehéz bejutni ( mert a saját kolimban is csak pár szobának van saját fürdője és oda azok kerülnek be akiknek a legtöbb pontjuk van /a saját fürdős szoba többe kerül/)

-Lengyel Gyula koliban lakom-

2019. szept. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

“csak pár szobának van saját fürdője”

Igen, erről beszélek.

2019. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
#5 bocsi, azt hittem úgy érted, hogy egyeltalán nincs olyan szoba aminek van fürdője
2019. szept. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkitől! Csak annyit kérdeznék még, hogy egy évre az egyetem mennyibe kerül?
2019. szept. 3. 13:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Államisoknak nincs tandíj, az önköltség változó.

Itt megtalálod a tandíjakat és minden egyéb fontos információt:

[link]

Javaslom, hogy itt olvasgass, ez a hivatalos forrás.

2019. szept. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!