Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az emelt német érettségi nem...

Az emelt német érettségi nem számít plusz pontnak ha német középfokű nyelvvizsgám is lesz?

Figyelt kérdés
Az ELTE pszichológia szakára szeretnék menni, és érdekelne hogy a két dolog üti-e egymást , vagy pedig másból kell emeltet csinálnom.

2019. szept. 3. 12:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagyis tisztában vagyok vele hogy kell egy emelt meg egy nyelvvizsga is , csak hogy a kettő akkor nem-e zárja ki egymást?
2019. szept. 3. 12:39
 2/5 anonim ***** válasza:
Pluszpont csak a második emeltért jár. Ha megcsinálsz egy német emeltet, eléred a 60%ot, akkor azzal le tudtad a kötelező emeltet és a bemenő nyelvvizsgát. A már meglévő nyelvvizsgádért pedig jár 28 pont. Ha pszichológiára akarsz menni, oda mindenképp kelleni fog még egy emelt, máshogy teljesen esélytelen.
2019. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. szept. 3. 18:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Emelt érettségi 50

Nyelvvizsga 28 p


Nem fogsz mindkettőre pontot kapni a rendszer azt fogja számolni ami a kedvezőbb neked, viszont hogyha az emelt érettségid megvan azzal ugyebár a nyelvvizsgát is letudtad nem lell pluszban megcsinálnod.


Illetve az előttem szólónak igaza van mégegy emeltet muszáj lesz összehoznod.

2019. szept. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, úgy lesznek majd a pluszpontjaid, ahogy a kettes számú válaszoló mondta. Az eduline-on találtam egy ilyen hivatalosnak tűnő „kérdések és válaszok”-szerűen megírt fájlt, amiben szerintem hasznos dolgok lehetnek az idei pontokra vonatkozóan.


[link]

2019. szept. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!