Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most lettem negyedikes gimnazi...

Most lettem negyedikes gimnazista és a BME mechatronikai mérnöki szak érdekel. A harmadikos jegyeim kitűnőek viszont a fizika kevésbé megy ugyanis alig tanultunk valamit belőle és a matek se megy emelt szinten. mit tegyek?

Figyelt kérdés
Be lehet hozni mind a kettőt 1 év alatt emelt szintre az érettségik mellett úgy hogy már fizikám sincs ebben az évben? Magántanárra gondoltam de lehetséges? Vagy van valami jobb megoldás? Nagyon nehéz elvégezni a mecha mérnökit?

2019. szept. 3. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Szóval pont a fizika és matek megy nehézkesen, ami az egész szaknak az alapja.. Mért nem vetted fel őket fakultációként?

Behozni mindent belehet, csak akarás kérdése, de azt vedd figyelembe, hogy elmúlt 2 évben 450-460 volt a ponthatár a szakon BME-n.

2019. szept. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Jól meggondoltad azt a mechatronikai szakot? Én olyan emberrel még nem találkoztam, aki pozitívan jellemezte volna, sőt van több ismerősöm is akik el is végezték és mindegyikük megbánta valamilyen szinten. Amúgy a kérdésre is válaszolva, nem lehetetlen a dolog. Csak sok energiát kell bele fektetned majd. Az iskoládban van emelt szintre felkészítő? Az sokat segítene. De ha nincs az se baj, megpróbálhatod egyedül is megtanulni a tananyagokat, de ha nem megy akkor magántár is tud benne segíteni. (Én az emelt matekot úgy csináltam meg, hogy 11. végén bejelentettem a matektanáromnak hogy emeltezni szeretnék, ő meg összeírta azokat a dolgokat nekem amiket órán nem fogunk érinteni de majd kell tudnom. Szépen megtanultam otthon mindent, ha volt kérdésem abban tudott segíteni, és végül így írtam 92%-ot.) Amit tudok tanácsolni ha belevágsz, hogy szelektíven tanulj. (Ha most még nem is, de az egyetemen majd úgy is így fogsz tanulni, ha szeretnél élni is mellette.) Vagyis, hogy csak arra koncentrálj ami fontos. Írtad hogy kitűnőek a jegyeid. Ha biztos vagy a mechás szakban (vagy valami hasonlóban, pl. villamos/gépész mérnök), akkor ezentúl az irodalmat, történelmet és más tölteléktárgyakat el is felejtheted, nem lesz rá szükséged többet, elég a kettesre törekedni, hiszen a fizika és a matek tanulás több időt fog elvenni ezentúl.
2019. szept. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

tény hogy nem vagyok a legmegfelelőbb és se matek se fizika fakt nincs sőt fizika tanárja sincs a sulinak.

a mechatronika meg még egyáltalán nem biztos. Még azt sem tudom mit akarok csinálni az életben ezért érdeklődöm. amúgy köszi a válaszokat észben tartom!

2019. szept. 3. 19:18
 4/4 anonim ***** válasza:
4%
Egy villamosmérnök v gépészmérnök szakkal többre mennél, végzés utáni kilátások jóval jobbak . BME-n kívül mindenhol alacsony pontszámmal be lehet kerülni erre a kettőre. Mindkét szak többet ér szerintem a mechatrónál, vannak mechatrós ismerőseim és ők se ajánlják a szakot...
2019. szept. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!