Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezek közül melyik Egyetemeken...

Ezek közül melyik Egyetemeken a legjobb a kommunikáció-és médiatudomány szak? Ismertek olyat, aki jó helyen tudott elhelyezkedni ilyen végzettséggel?

Figyelt kérdés

1. Eötvös Loránd Tudományegyetem

Bölcsészettudományi Kar

2.Budapesti Metropolitan Egyetem Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai Kar

3. Budapesti Gazdasági Egyetem

Külkereskedelmi Kar

4. Budapesti Corvinus Egyetem

Társadalomtudományi és Nemzetközi Kapcsolatok Kar

5. Szent István Egyetem

Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar



2019. szept. 7. 16:07
 1/2 anonim válasza:

Szia! Én idén érettségizem, és nekem az Elte kommédia a cél, bár nálam is meg volt az elbizonytalanodás egy időben, mert mindenki mindig büfészaknak hívja, ahol nem tanulsz semmi hasznosat, nem fogsz tudni elhelyezkedni később, stb... Ami szerintem a szaknál a legfontosabb, az a kapcsolatrendszer, amit minél hamarabb el kell kezdeni kiépíteni. Nekem apukám is hasonló munkát végez + már két éve elkezdtem önkénteskedni a Sziget fesztiválon, ahol a sajtóirodában asszisztenskedtem, az iroda vezetője pedig a BME-n végzett kommédiát, és oda jutott a szakkal, hogy most kb. az összes nagyobb hazai fesztiválon ő vezeti a magyar sajtó részleget. Ez engem motivál :) plusz így, hogy már van egy kis rendezvényszevezői hátterem, ismerőseim, így nem hiszem, hogy ne tudnék elhelyezkedni, besegíteni bárhol bárkinek, ahonnan meg nyilván saját talpraesettséggel lehet majd feljebb mászni. Szóval ha ez érdekel, szerintem ne add fel a reményt, csak el kell kezdeni rajta dolgozni minél hamarabb! :)

Ja és ami az egyetemet illeti, még én is dilemmában vagyok, melyik egyetemen a legjobb, de utánajártam, és elvileg az elte és a pázmány inkább a média részére koncentrál a szaknak, mivel humán beállítottságúak, míg a Corvinuson, BGE-n, BME-n jobban hasonlít a marketinghez, nagyobb a hangsúly a matekon, én ezért döntöttem az a Elte mellett.

Sok sikert a továbbiakban és remélem, tudtam segíteni!

2019. okt. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rengeteget segítettél, nagyon szépen köszönöm.
2019. okt. 9. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!