Ha dietetikusnak tanulok tovább akkor szerintetek a biológiát vagy az infót duplázzam? Most az érettségi évében vagyok.

Figyelt kérdés

Mindkettőt elfogadják oda. Az emelt matek mellé választanám, azt is sokat kell majd gyakorolnom.


Bioszból nulla a tudásom, csak a témákat tudom. Sokat kell magolni, de érdekel és könnyebben ragad. Van egy szipi-szupi könyv ami mindent összefoglal tömören az érettségizőknek, elkülöníti hogy mi emelt, van magyarázat, stb. Dietetikus szakmában jól jönne ha bioszt tanulok előre.


Infót nyáron tanultam, ismételtem, egy youtube channelnek köszönhetően ami érettségi feladatokat old meg lépésenként. De olyan uncsi hogy nem sokat haladtam, de a Word már tuti menne, Excel is megy. Infóval programtervezőnek is mehetek ha meggondolnám magam, sokmindent lehet programozni, de az nem nekem való, nem is érdekel csak a családban sok a progizó, nem is értem miért élvezik. Van a suliban sikeres érettségi előkészítő, jó időpontban. Sokkal könnyebb mint a biosz, de mivel felvettem a biosz faktot, azt ígyis úgyis kell tanulnom és még 5. tantárgynak is csak azt választhatnám, mert itt nem voltak rendes természetismeret óráink. Bár duplázom.


A szüleimnek csak az fontos hogy alapműveltségem legyen meg, és ami fontos abból jegyre is legyek 5ös. Aludjam ki magam és figyeljek órán. Ha előbb tudtam volna hogy mit akarok, most nem lenne nehéz dönteni, hogy biosz legyen. De az infó sokkal egyszerűbb, kivéve a szóbeli, amiből szintén semmit nem tudok, csak alapokat, de kapok segítséget mindenhonnan.


Köszi!



2019. szept. 9. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Dietetikusként a biosz- kémiával többre mész mint matek infoval.
2019. szept. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Dietetikán vagyok. Nem értem miért szenvedsz feleslegesen az infó+matekkal? Vagy ha be is kerülsz velük, akkor is olyan hátrányból indulsz az emelt bioszosokhoz képest, hogy azt nagyon nehéz lesz behozni. Elég kemény biológiát oktatnak, és a kémia sem egyszerű, sőt, alap fizika is van.

Ha ez a célod, akkor én a helyedben hagynám a matek+infót. Vagy vért fogsz pisilni mikor bekerülsz. Így is kihullik kb minden harmadik ember, szóval hidd el, nem könnyű még megfelelő előképzettséggel sem.

2019. szept. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Uh, meggyőztetek! Ugye nem olyan sok a kémia? Állok elébe, rosszabb is lehetne. Akkor minden nap egy kis biosz.
2019. szept. 9. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!