Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra menjek amivel...

Milyen szakra menjek amivel el lehet helyezkedni és a földrajzzal kapcsolatos?

Figyelt kérdés
Jelenleg emelt szinten tanulok matematikát fizikát és földrajzot és ezzel szeretnék továbbmenni és ebből is fogok emelt szintű érettségit tenni. Milyen olyan szakok vannak ahol esetleg mindhármat összelehet kombinálni?

2019. szept. 9. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


SZTE-TTIK Földtudomány szak jut hirtelen eszembe. Ez a szak ismerősöm elmondása alapján eléggé vastagon vegyíti mindhárom általad leírt tantárgyat.

2019. szept. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Földtudományi! Utánna lehet tovább menni meterológia, csillagàszat, geológia felé. Én is a SZTE-t ajánlom, 2ismerősöm oda jàr. Én is oda tervezek jövőre.
2019. szept. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Esetleg még annyi lenne a kérdésem, hogy egy meteorológus mennyire tud állát kapni Mo.-n?
2019. szept. 10. 21:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én mondanék egy másik szakot is. Jelenleg közlekedésmérnöknek tanulok, és volt sok fizika meg elég erős a matek, és van közlekedésföldrajz nevű tárgy, és mesterképzésen tudsz olyan irányba menni, hogy még több földrajz legyen (pl van közlekedésföldrajzos msc is)

Hátrány, hogy elég sok gépészeti alapismeretet vernek beléd

2019. szept. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fökdtudomány, esteleg turizmus
2019. okt. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Műszaki földtudomány (ME), nagyon sok szakirány egyedi, a MOL pedig mindig várja az olajmérnököket.
2020. jan. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!