Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bocskai István iskoláról...

Bocskai István iskoláról vélemény? (rendészet)

Figyelt kérdés

A lényeg hogy oda akarok menni tovább tanulni Rendészetin. Viszont félek hogy nehéz lesz. Milyenek a tanárok stb stb?

(aki rendészetin tanult tovább az hogy érzi nagyon megerőltető sokat kell tanulni?)



2019. szept. 10. 17:00
 1/1 anonim válasza:

szia! én most kezdtem a harmadik évemet itt a Bocskaiben rendészeten és teljesen meg vagyok vele elégedve.

ajánlom, hogy csak akkor gyere erre a szakra, ha tényleg úgy gondolod, hogy a rendészettel szeretnél majd foglalkozni, mert nem fognak jó szemmel nézni rád kilencedik, ha megtudják h csak úgy "elvetted valakinek a helyét".

ez az iskolának egy olyan szakja, ahova könnyű bekerülni, de nehéz bentmaradni. amit majd februárban kell csinálnotok erőnléti felvételi az meg sem fogja közelíteni azt, amit első évtől kezdte elvárnak tesiből. de ha sportolsz valamit akkor már jó vagy, mert kb csak olyanok kerülnek be, akik versenyszerűen sportolnak valamit. a tesi mellett ami még ilyen fizikai dolog lesz az az önvédelem. ott kilencedikben leginkább alakizni fogtok (menetelni), tompítani tanulni, meg könnyebb gáncsokat, dobásokat csinálni. az önvédelem jó, ha érdekel és ha van valami harcművészeti múltad :) még lesz majd rendvédelem is, ami csúnyábbik nevén jog. itt megtanultok a rendészetről MINDENT és ebből majd érettségizni is kell!

a többi "átlagos" tantárgy is jó szerintem. figyelnek rá, hogy ne csak fizikailag legyünk a toppon, hanem a tanulást se hanyagoljuk el. nekünk egy héten három bioszunk van, de nincs fizikán, kámiánk és földrajzunk. a rendészetis osztályokat nehezen lehet fegyelmezni, szóval ha majd jól akarsz tanulni előre ülj, mert különben esélyed sem lesz. amúgy elképesztően sok óránk van, így kilencedikben első hét után mindenki sorra mondta le az edzéseit meg minden ilyesmit, szóval erre számíts majd.

nem tudom mennyire vagy képben a református vonalával az iskolának, de ünnepekkor mindig templomba megyünk, heti 2 hittanóránk van, minden héten (hétfőn vagy kedden) áhitatra kell járnunk és egy hónapban egyszer vasárnap templomba kell menni. ezt nagyon szigorúan veszik és ha nem teljesíted megbuktatnak.

amúgy az osztályközössék a rendészeknél szerintem nagyon jó és ebben az évben van egy "rendész folyosó", ahol csak a 4 rendészetis osztály van, így mindenki ismer mindenkit. persze a fiúk sokkal többen vannak, így ugyebár kevesebb a konfliktus meg a hiszti.. :)

ha bármi kérdésed van írj nyugodtan és remélem jössz majd novemver 7.én a rendészeti nyíltnapra!

2019. okt. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!