Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha felnőtt képzésen keresztül...

Ha felnőtt képzésen keresztül akarok eladónak tanulni, hogyan kerülhetem el az idegen nyelvi részét?

Figyelt kérdés

Mennék eladó okj-ra. Azonban én csak magyarul akarok dolgozni, nem kimenni külföldre.

Azonban megnéztem néhány honlapon az eladó leírását és van, ahol szerepel az, hogy idegen nyelven is kell megszólalni. Ezt szeretném elkerülni.

Nyilván nem olyan helyre mennék későbbiekben dolgozni eladóként, ahol sok külföldi megfordul.


2019. szept. 11. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Még ilyet nem láttam, de ha van, akkor nyelvvizsgával lehet kiváltani.
2019. szept. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Innen vettem pl.:

[link]


"B) A vizsgafeladat megnevezése: Élőmunka kereskedelmi egységben/tanboltban: a vevő tájékoztatása, kiszolgálása. az elsajátított értékesítési technikák alkalmazásával. magyar és idegen nyelven.

A vizsgafeladat ismertetése: Feladatleírás alapján az eladóval szemben támasztott követelményeknek megfelelően fogadja a vevőt, megismeri igényeit, bemutatja az árut, áruajánlással segíti a vevőt a vásárlási döntésben, és tájékoztatja az áruval kapcsolatos szolgáltatásokról. Az értékesített termékről kitölt egy bizonylatot és becsomagolja az árut. Idegen nyelvű értékesítési szituációban párbeszédet folytat."

2019. szept. 11. 16:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak azért fontos az idegennyelv, mert külföldön akarsz dolgozni, hanem azért mert a külföldiek vásárolnak Magyarországon is. Itthon is ki kell szolgálni a külföldit, nem csak a magyart.
2019. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja bitte
2020. okt. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!