Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdasági gimnázium vagy...

Bogik kérdése:

Közgazdasági gimnázium vagy gimnázium?

Figyelt kérdés

Tovább tanulás előtt állok és pénzügyi és számviteli ügyintéző szeretnék lenni. Milyen suliba érdemes lenne majd továbbtanulnom. Menjek el közgazdasági gimnázium pénzügyi és számviteli osztályba és utána egyetem (vagy az egyetem lényegtelen?) vagy sima gima utána egyetem pénzügyi és számviteli szakon!?

Kérlek segítsetek!!!!

És tudnátok iskolákat ajánlani? ( Somogyban élek de máshova is elmennék csak jó suli legyen)

🙏🙏🙏🙏🙏🙏



2019. szept. 11. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Közgazdasági gimnáziumban tudtommal nincs ilyen hogy pénzügy és számviteles osztály. Én közgázra jártam és nekünk annyival egészült ki az órarendünk hogy volt közgazdaságtan, szakmai angol és ügyvitel szakmacsoportos órák. Menjél közgáz gimibe és érettségi előtt még mindig eldöntheted hogy mész-e egyetemre vagy nem.
2019. szept. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Melyik iskolába jártál?
2019. szept. 11. 20:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Sima giminél bármelyik szakgimi jobb. Főleg ha meggondolod magad és nem akarsz egyetemre menni, és maradhatsz +1 év szakmára mondjuk.

Szóval menj közgáz szakgimibe.

2019. szept. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudnátok ajánlani közgaz gimit?
2019. szept. 11. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Nem jobb a sima giminél a szakgimi. A szakgimiben gyengébb az oktatás általában véve, ami szakmát meg a szakgimiben tanulsz, a közgazdaság területén értéktelen és piacképelen. Célozz meg egy minél erősebb rendes gimit, utána meg menj gazdasági egyetemre. Az életed célja pedig ne az ügyintézés legyen, mert az csak egy kezdő karrierszint.
2019. szept. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha egyetemre akarsz menni, akkor jobb egy színvonalas sima gimi. A szakgimi az egyetemi felvételire nem készít fel jobban, max az első évben lesz pár ismerős téma. Ha szakgimnázium, akkor viszont menj a legjobba, bár nem sok ilyen van. A Hunfalvyt ajánlom, az tényleg nagyon jó, de sajnos Budán van. Lehet, hogy van kolesze, és kéttannyelvű, ami nagy előny.

Viszont ennyi idősen ne kötelezd el magad egy pálya felé. Annyit változhat az érdeklődésed. Még az is lehet, hogy a gimiben lesz egy szuper biosztanárod, és kitalálod, hogy mondjuk orvos leszel. A szakgimiben nincs biosz, úgyhogy arra pl esélyed sincs. Viszont ha 16 évesen is pénzügyis akarsz lenni, akkor felveszed fakultációnak a matekot vagy, ami kell ahhoz, és simán fel tudsz készülni a felvételire. Gyengébb szakgimibe csak akkor menj, ha nem biztos, hogy tovább akarsz majd tanulni.

2019. szept. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!