Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ókori nyelvek és kultúrák...

Az ókori nyelvek és kultúrák szakot megéri úgy elkezdeni, hogy ha szeretem a görög mitológiát és szeretek mellette olvasni, esetleg írogatni?

Figyelt kérdés

Természetesen a latin, ógörög párosításra gondolok.

Nehéz megtanulni ezt a két nyelvet olyan szinten, hogy tudjunk olvasni rajta?


Tanárként tudom, hogy el tudnak helyezkedni a szakon végzettek, de még milyen lehetőségeik lehetnek?



2019. szept. 14. 11:15
 1/4 A kérdező kommentje:
*hogyha
2019. szept. 14. 11:17
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha érdekel, és van terved hogy mivel foglalkoznál ami pénzt is ér a munkaerőpiacon akkor igen megéri, de nem pénzügyileg.
2019. szept. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A görög nehéz nyelv, a latin nem annyira, de nagyon megéri mind a kettőt tanulni, sajnos nem anyagilag. De mellette be kell tolni egy szombati (azaz levelező) gazdasági szakot, és máris lehetsz művelt is és még el is tudod magad tartani.
2019. szept. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az jó, ha szereted a mitológiát, de én azt hallottam, hogy ez a szak főleg inkább a görög és latin nyelvről szól, kevesebb az ókortörténeti része.

Szerintem, ha van lehetőséged, akkor kezd el már gimiben tanulni valamelyik nyelvet (jobbára a latinra van lehetőség).

A szak elvégzése után még nem lehetsz tanár, utána el kell végezni egy tanári mester és akkor is csak latintanár képesítésed lesz és ezzel az egy szakkal nehezebb elhelyezkedni, valószínűleg csak félállásokban lehet.

2019. szept. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!