Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Eljöttem egyetemre, de úgy...

Eljöttem egyetemre, de úgy érzem, hogy nem az én világom. Szeretnék inkább szakmát tanulni. Mit tanuljak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Jelenleg jogász képzésen vagyok elsőéves, amire leginkább szülői nyomás miatt jelentkeztem, de már a 2. héten úgy érzem, hogy én ezt nem akarom csinálni. Szeretnék szakmát tanulni, amivel később vállalkozhatok. Az asztalos vagy kőműves szakmára gondoltam, az lenne a kérdésem, hogy mennyire van szükség ezekre a szakmákra a mai világban? Hogyan fizetik meg őket? A jövőben is igény lesz a munkájukra? Ti milyen szakmát ajánlanátok egy pályakezdő fiatalnak?
2019. szept. 15. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, én 2 hét után ugyanígy vagyok a pénzügy - számvitel szakkal.

Amúgy szerintem egy asztalos vagy Kőműves jobban tud keresni, mint a jogászok többsége

2019. szept. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
71%

Jogról áttérni a betonkeverésre elég meglepő. Esetleg nem érdekel más egyetemi szak?

Vagy az informatika például?

2019. szept. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

#2: Ès ha meglepő akkor mi van?


Kérdező Te meg azt tanulj, amit szeretsz, függetlenül a pénztől. Mivel 40 évjg vagy tovább azt fogod dolgozni. A pénznél sokkal fontosabb, hogy élvezed-e a munkád. Mivel az életed nagy részét azzal töltöd el.


Ha téged a kőműves, asztalos szakma érdekel, akkor nyugodtan vágj bele! Hidd el, simán találsz velük munkát. Tényleg nem kell minden munkához egyetem, aki meg csak felsőoktatásban gondolkodik, mert akkora értelmisègi huszárnak hiszi magát, az nagyon korlátolt.

2019. szept. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Szerintem ne vonj le következtetéseket ilyen gyorsan. Legalább egy fél évet járj, és utána dönts. Az egyetem azért nehéz, mert más, mint ahogy az ember eredetileg elképzelte. Sok a definíció, magolás stb. Én is egyetemista vagyok, 1.éves és azt hittem lesz sok gyakorlati jellegű órám (a szakmám ezt is követeli meg), erre kiderült, hogy van kb. 7 tantárgyam, ebből 6 elméleti. De nem adom fel, szerintem te is adj egy esélyt ennek a képzésnek. Még csak 2 hét telt el.
2019. szept. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!