Hogy vegyem rá magam?

Figyelt kérdés

Az eszem tudja hogy ha már sok pénzt öltem bele a diplomámba akkor csak lw kéne tenni a 2. ny.vizsgát..mert a nyelvtanár is csak növeli a költségeket..


A baj h nincs motivációm az angollal mert nem látom h jobb könnyebb lesz/lenne az életem ha a diplomát megkapom..még egy percet se dolgoztam a szakmámban ami turizmus vendéglátás szakos közgazdász. Németem megvan mégse megyek semmire vele..


2019. szept. 16. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
A csoda nem a diplomával jön el. Az csak egy papír. Hogy lesz-e valamire való karriered, rajtad múlik. Angol nélkül halott vagy a munkaerőpiacon, az állások 85%-nál olyan alap, hogy beszéled, mint hogy levegőt veszel. Tetszik-nem tetszik, ez a valóság. Az igazi tanulás azután jön, hogy végeztél, mert a suli nem adja meg azt, amire a munkahelyen lesz szükséged. Menni kell utána, 50-100 jelentkezést leadni, még többet tanulni, akár költözni és tenni magadért. Ez nehezebb lesz, mint nyelvvizsgázni angolból. Elhiheted.
2019. szept. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Youtubeon, indavideon, vimeon van fent elég sok film amelyeket lehet angolul nézni, néha még feliratosan is.



Emellett nagyon sok módon tudod fejleszteni az angolodat. Például, ha hallgatsz külföldi zenét akkor olvasd el a szövegeket, nézz utána hogy mit jelent, ha egy szót vagy mondatot nem értesz. Olvass angolul könyveket, lehet hogy nehéz lesz az elején de majd belejössz. Biztos van olyan dolog ami az érdeklődési körödhöz kapcsolódik és tudsz róla olvasni. Ugyanígy olvashatsz híreket angolul, amúgy sem árt már egy kamasznak tisztában lenni azzal hogy mi történik a világban. (BBC News vagy Euronews alkalmazás például telefonra is van már) Interneten is hogyha akármire rá akarsz keresni, csináld angolul. Van rengeteg fórum, beszélgetős oldal ahol szintén az érdeklődési körödtől függően angolul részt vehetsz.



Próbáltam olyan dolgokat összeszedni amelyekkel igazából "tanulás" nélkül tudod fejleszteni a nyelvtudásod, úgy hogy közben hasznos és szórakoztató dolgokat csinálsz. Persze emellett rengeteg ingyenes anyag van a neten, kifejezetten tanulási célból, de gondolom hogy arra nehezebben szánja rá magát az ember.

2019. szept. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nem kamasz vagy, az csak benne maradt :)
2019. szept. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
utolsó??
2019. szept. 16. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!