Valaki tud ebben segíteni?

Figyelt kérdés

Éppen érettségi pályaválasztás előtt állok, és egy dolgot biztosan tudok. Mivel keleti nyelvekkel és kulturájukkal foglalkozom célszerűnek tartom hogy keleten tanuljak tovább. Én Koreanisztika szakra szeretnék majd jelentkezni és ennek keretében lehetséges Koreai egyetemre kijutni?

Már régóta keresgélek ösztöndíj programok után vagy Koreai egyetemek oldalait böngésztem, de egyszerűen nem értem hogy nem találtam semmi hasznosat, bizonyára elsiklottam az információ felett. Esetleg ha valaki már megtapasztalta, esetleg Koreanisztika szakra ment (tudom hogy kevés oda a jelentkező) tudna nekem tanácsolni valamit és segíteni? Illetve annyi kérdésem lenne még hogy ha nem Koreanisztika szakra megyek hanem például Turizmus, Nemzetközi tanulmányok vagy kereskedelem és marketing szakra ezekkel is lehet esélyem ott cserediaknak lenni ösztöndíjjal, vagy ösztöndíj nélkül is ki tudok menni valahogy egy ottani egyetemre? Bocsánat a tanácstalanságomért, de egyszerűen senki nem vette eddig komolyan ezt vagyis inkább nem akarják mivel úgy gondolják nem sokaknak vannak ilyen céljai és nem tudnak tanácsot adni. Nagyon örülnék ha bárki bármilyen tanáccsal ellátna. Köszönöm előre is! :)



2019. szept. 19. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a kategória :)

Turizmus, vendéglátást válassz inkább az sokkal univerzálisabb, később több irányba tudsz mozdulni, mintha csak egy nyelvre, kultúrára ráállnál. Egyébiránt soha nem fogsz tudni olyan jól beszélni koreaiul, mint amennyire jól magyarul megtanulnak majd az itt élő koreaiak. Egyébként van koreai-magyar társaság érdeklődj náluk a lehetőségekről.

2019. szept. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2019. szept. 19. 16:39
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Koreanisztikára rengeteg a jelentkező, a sok kpopper jelentkezik oda, a pont határt is feljebb emelték emiatt néhány éve.
2019. szept. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oh ezt nem tudtam, de hála istennek még így sincs 400 pont. :D És szerinted mennyire éri meg?
2019. szept. 19. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!