Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik budapesti gimnáziumot...

Melyik budapesti gimnáziumot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
A Berzsenyi Dánielt, az Ady Endre gimnáziumot néztem. Szeretnék nyelveket tanulni, lehetőleg nem kéttannyelvűben, de Pesten. Tudnátok véleményeket mondani az előbb említett gimikről? Illetve ha vannak olyan gimnáziumok, amik szerintetek tetszhetnének nekem, de nem versenyistálló, akkor azt is szívesen várom:)

2019. szept. 19. 19:30
1 2
 1/13 anonim válasza:
24%
A Berzsenyi egy liberális mocsok, nagy ívben kerüld el!
2019. szept. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Berzsenyi nagyon jó, oda menj. Toldy is jó újabban.
2019. szept. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Berzsenyi szuper! Ott biztos jol erzed majd magad. Toldy 6 osztalyos... Madach, Kölcsy( bar ott 2 tannyelvu francia a legjobb nyelvtanulas szempontjabol, de vannak mas osztalyok is, azok is jok. Budan a Jozsef Attila, Rakocsi...
2019. szept. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Elozo vagyok, Bocs, telefonon mindig felrepotyogok. Kölcsey, Rákóczi, Madach termeszetesen
2019. szept. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:) A Berzsenyiben a diákoknak vannak programok, sulibulik esetleg? Mire lehet számítani?
2019. szept. 20. 14:22
 6/13 anonim válasza:

Szia! Ha valami, akkor a Berzsenyi egy programokban igazán gazdag gimnázium, itt sosem unatkozik egyik diák sem. Hogy pár példát említsek: Nagy-és KisNull, Szarvasbőgés, SzékelyZsombor, NonStop. :)


Egy humános berzsenyis

2019. szept. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) azt meg tudnátok mondani nekem, hogy a tanárok, az oktatás milyen az iskolában? Az osztály közösségek általában jók szoktak lenni? Illetve ha valaki tud még valami érdekeset mondani a Madáchról, vagy az Adyról, azt nagyon megköszönném<3
2019. szept. 21. 08:42
 8/13 anonim válasza:
Szia! Én ebben az évben kezdtem a gimit a Madáchban és valami fantasztikus! A tanárok maximálisan segítőkészek és nagyon élvezetes órákat tartanak, a közösség pedig elképesztően jó. Nagyon motiváló, kreatív légkörben telnek a mindennapok. Mindenki nagyon értelmes, kedves, segítőkész, bármilyen kérdésed van, nyugodtan odamehetsz a folyosón egy felsőbbéveshez is, biztos nagyon szívesen elnavigál. Nagyon sok program van és lesz a tanév során . Alapjáraton ez egy humán beállítottságú suli, nagyon támogatják a művészeteket. Ja és itt bárhogyan öltözködhetsz és tényleg lehetsz önmagad. Nagyon ajánlom a Madáchot, esetleg majd nézz be a nyílt napunkra, úgy tudom decemberben lesz. :)
2019. szept. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szia, köszi szépen a választ!:) Sok jót hallottam a Madáchról, viszont több helyről hallottam, hogy a közösség nem valami jó, programok nincsenek, és sokan "a gazdagok iskolája ként" emlegetik. Te mit tapasztaltál? Az iskola versenyistálló? Illetve szerinted Berzsenyi vagy Madách? Előre is köszi<3
2019. szept. 29. 14:43
 10/13 anonim válasza:

Ezeket, amiket felsoroltál a legkevésbé sem tapasztaltam.

A közösség szerintem szuper, ugye én csak a gólyák szemszögéből tudok írni, de a felsőbbévesek hihetetlen sokat segítenek nekünk nap mint nap. És az egész iskola egy nagy-nagy közösség, még úgy is, hogy legalább 600-an vagyunk.

Program rengeteg van. Nagyon sok szakkör közül lehet válogatni, a legkedveltebb a színjátszókör, a Thália. De ezen kívül van énekkar, ahol szintén elég sokan vagyunk most, csillagászat, filmklub, különböző rajzszakkörök és még nagyon sok más.

A szakkörökön túl pedig vannak osztály- és iskolaprogramok. Sajnos erről nem tudok olyan részletesen írni, hiszen még én is csak egy hónapja vagyok a suliban.

Nekünk eddig közös programunk az osztálykirándulás volt, egy hete.

2 napos volt, pénteken mentünk és szombaton jöttünk haza. Kultúrprogram volt rendesen, de szerintem pont annyi, amennyi még érdekes és leköti az osztály figyelmét. Aztán pedig különféle csapatépítő feladatot kaptunk.

Pénteken volt a gólyaavatónk. Nem tudom mennyi részletet árulhatok el, de annyi tuti, hogy nagyon sok csapatmunka volt így osztályszinten és ez az elején mindig jól jön, hogy összekovácsolódjon a csapat.

Az őszi szünet után lesz még témahét is, most október elsején pedig "Zeng a ház", amikor a zene világnapján az egész iskola együtt énekel és ebben az egészben az a fantasztikus, hogy a felsősök sem találják ezt a dolgot "cikinek". Ami biztos, hogy lesz még az az erdei tábor, 5 napra az egész iskola elutazik együtt.


Bocsánat, hogy ennyire sokat írtam, de a Madáchról már most úgy érzem, hogy nem lehet egy-egy mondatban beszélni.


Arrra a kérdésedre, hogy melyik a jobb, nem tudok jó választ adni, mert nem tudok független lenni. A Berzsenyit nem ismerem, így mindenkèppen a Madáchot ajánlom, de amiatt is, mert nagyon elfogult vagyok.

Menj el mindkettő nyílt napjára és a tájékoztatókra és nézd meg, hogy te milyen hangulatban és környezetben tanulnál szívesebben. De azok a dolgok, amiket felsoroltál negatívumként még egy hangyányit sincsenek a Madáchban. :)

2019. szept. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!