Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vidéki gimiben van esélyem...

Vidéki gimiben van esélyem olyan szintre kerülni matekból mint egy fazekasos diáknak?

Figyelt kérdés
Vidéki gimnáziumba járok emelt matekra, de a tanítás nagyon ritkan üti még csak az emelt szintet is. Otthoni tanulással és külön tanárral van esélyem olyan szintre kerülni, mint amilyen a legjobb magyar iskolákban a diákok vagy erre esélyem sincs? A cél matematika alapszak lenne valamelyik egyetemen.

2019. szept. 20. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Otthoni tanulással és magántanárral teljesen jól fel tudsz készülni egy matek emeltre.

Amúgy hozzátenném matek alapszokon nem szoktak magasak lenni a pontahatárok.

2019. szept. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Igen, ha oda teszed magad es jó vagy matekból sikerülni fog.
2019. szept. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Persze. Nemcsak a legelitebb pesti iskolákból mennek egyetemre a diákok, sőt. Nem egy, nem két “elit”(nek kikiáltott) puccos gimiről hallottam már olyan dolgokat ott tanulóktól, hogy a hajam égnek állt.
2019. szept. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát, ha Faz. Spec matek tagozatára gondoltál, ők teljesen más szinten vannak, mint az emelt matek szintje. Ez olyan, mint egy óvodást egy gimissel összemérni, és nem túloztam. Érettségire már az egyetem 1-2 évi matek Bsc anyagát tudják nagyjából. Rengeteg rutinnal, versenytapasztalattal. Alapszakra bekerülsz simán, nem kell sok pont. TTK-s szakokra úgysem. Bent maradni nehéz. Sok sikert:)
2019. szept. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsó szerintem eltúlozza.


Fazekas spec. matematika valóban sokat ad matematikából, tehát ott már 7. osztálytól kezdve részletesebben tanulnak.


Meg ott a heti óraszám is sok mindent lehetővé tesz. Szóval nem heti átlag 3 óra van, mint számos középiskolában.


Annyi, hogy ott megoldanak órán nem egyszer versenyfeladatokat, logikai példákat is. (Tehát nem csak mintapéldákat, meg csuklógyakorlatokat.)


Na de így kéne működnie mindenhol a dolognak! Mert így lesz jó mínöségű jelen esetben a matematika oktatása, hogy nem csak az alappéldákat oldogatják meg, hanem a nehezebbeket is.


BSc első évét tanulják meg körülbelül.


Na de itt jöjjön egy kis kiegészítés és magánvélemény:


A középiskolás 9. osztályos matematika tananyag nagyjából az általanos iskoka 7. és 8. osztályos tananyaga 90%-ban. Ezért is sokaknak a kilencedikes matekban semmi új információ nincs szinte, aki általános iskolában mindent megtanult. Szóval nekik sem.


A tizedikes tananyag tartalmazhat sokkal több új információt, a 11. osztályos tananyagban van néma komolyabb és hosszabb témakör (trigonometria és koordinátageometria, ezek hosszúak mindenkinek a többihez képest).

A 12. osztályos matematika meg valljuk be sorozatok és térgeometria. Mindkettő rövid aztán ismétlés.


Ugye a 11-12. osztályban szokták előszedni rendszerint az analízis elemei nagy témát.

(differenciálszámítás, deriválás és integráltszámítás alapjai + végtelen sorozatok.)


Nekik ehhez képest ugyanez van szinte, csak van idő minden osztály (9-12) minden anyagához a kiegészítéseket, nehezebb témaköröket megtanulni plusz van idő több feladatot is megoldani.


Egyszóval pont van idő a BSc matematika első évét átvenni nagyjából.


(De ha azt nézzük, akkor minden iskolának így kéne működnie, hogy ráhelyezik a hangsúlyt egy-két tantárgyra...)

2019. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Olyan szintre nincs esélyed.

Az alapszakra van.

2019. szept. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó. Miért nincs esélye arra a szintre?
2019. szept. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előzőnek:

A Fazekasba eleve egy speciális felvételit írnak a bekerüléskor. Eleve a legjobb matekosok jelentkeznek, és közülük is a legjobbak kerülnek be. Ott aztán több órában tanulnak matekot, mint bárhol, és olyan tanárokkal, akik eleve a verseny-szintet nyomatják. 40 éves ilyen irányú tapasztalat és hagyomány van a Fazekasban.

Szóval aki a Fazekas spec-matra jár, az olyan szint, amit nem lehet máshol elérni, csak néhány hasonló elit gimiből egy-két rendkívüli tehetség, amire van példa azért.

De egy "sima" faktos helyről nem érhető el az a szint, De tegyük hozzá, hogy az egyetemre kerüléshez nem is kell.


(Amúgy a Fazekas szintje is romlik, mióta egy alkalmatlan káder-igazgatót neveztek ki, és az meg olyan ismerőseit vitte oda, akik szint alattiak. Volt szerencsém külön tanítani fazekasos gyerekeket, amikor jó pár híresen jó tanár otthagyta a sulit az iskolavezetés miatt, és pl. hónapokig nem volt fizikatanáruk, a matektanárt meg a gyerekek javították ki rendszeresen...)

2019. szept. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jah a színvonal csökkenésről én is hallottam.


Egyébként most néztem meg a spec. mat. tantervet. Évi 180-200 óra matematikából naná, hogy lehetővé teszi.


Amúgy megnéztem és 90%-ban a 4 gimis sokszínű matematika + az analízis elemei lefedi. Annyi, hogy van egy kevés algoritmus, gömbi geometria, monte carlo, , stb. Tehát egy kicsit több mindegyik témakörből.


Szerintem abszolút be lehet hozni.


Egyébként ismerősöm nem járt nagy nevű gimibe, csak egy kis mezei gimibe. Most BME-n mérnökinformatikus és harmadéves.


Mesélte, hogy nem egy spec. matekos társa volt, aki lecsúszott/kibukott, plusz több jobb (elit)gimiből érkezőt is kicsaptak.


Na például ő azt mondta, hogy annyira nem számít a dolog, mert első félév végére mindent tudott matematikából, ami pl. egy Fazekasban tananyag. (De szerintem többet is.)


(Mivel ő is megnézte a tantervet és megoldott nevetve egy csomó nehéz feladatot, itt most gondolok diákolimpia és hasonló szintű problémákra.)


Úgy, hogy ő az első évében megcsinálta ezeket...úgy, hogy nem szánt rá túl sok időt.


Szóval szerintem lazán meg lehet oldani.


Ha középszinten megvan mimden és emelt szintnek is megvan mondjuk az 50-60%-a, valamint mondjuk rászánsz 2 teljes nyarat, akkor simán megtudja szerezni szerintem...


Szerintem a színvonal csökkenés nem kell, hogy meglepjen senkit sem...én mondtam anno, hogy a tanári szakmában is megy az urambátyámság...senki nem hitt nekem...


Nem mennék mélyre a politika terén, de ha tegyük fel a mostanit leváltják, a következőnek sem lesz érdeke az oktatáson javítani.


Gondolom az is közrejátszik, hogy kell a sok rabszolga, mert mindenki megy ki az országból, plusz fenn kell tartani az idiótasági nívó mutatóját...


Ennek részben egyszerű az oka. A felső 10% a gyerekeit nagyrészt magániskolákba, külföldi bentlakásos kollégiumokba/középiskolákba küldi. Ezeknek az iskoláknak százszor jobb a felszereltsége, gyakorlatiasabbak. Erről volt szó többször is. Nekik van még több magántanárra is pénze, stb.


De ha az nincs is annyira, érezzük, hogy ők meg tudják oldani maguknak.


A többi az ő szemszögükből nem számít sajnos.

2019. szept. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
igen van 1 a millióhoz
2019. szept. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!