Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Károlin van olyan színvonala...

A Károlin van olyan színvonalas a szociológia (szociálpszichológia spec. ) szak mint a pszichológia szak?

Figyelt kérdés
2019. szept. 22. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Biztos vagyok benne, hogy a szociológia szak is hozza azt a színvonalat, amit a pszichológia szak. (Ehhez tegyük hozzá, hogy a pszichológia szak sem a legszínvonalasabb a hazai pszichológia képzési palettán.) Ránéztem a szociológia tanszék honlapjára, és azért van egy-két jobb név, például Dupcsik Csabáé.
2019. szept. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pedig nekem mindenki azt mondta eddig, hogy jtthon ott a legjobb a pszichológia, aztán a Pázmányon és az eltét mondják utolsónak...
2019. szept. 22. 20:01
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom, ki mindenki mondta neked, de félrevezetett. Magyarországon a legjobb pszichológia szak az ELTE, utána Debrecen, talán Pécs, Pázmány, és a Károli a futottak még. Akárcsak jogból.


A károlisok szokták a frusztrációjukat azzal levezetni, hogy "gyakorlatias" stb. a szak, de ez BS. Egyszerűen gyengébb a képzés, mint a vezető egyetemeken.


Én nem értem, mi a jó abban, hogy valaki még magának se ismeri be, hogy egy gyengébb képzésre jár(t). Én is beismerem, hogy gyengébb képzésre jártam, és nem a legjobbra (és ez amúgy meg is látszik abból, hogy már gyakorló szakemberként kellett újra tanulnom egy csomó mindent).

2019. szept. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
A gyakorlatiasabb képzés, ahogy a neve is mutatja, azt jelenti, hogy több gyakorlatunk van mint bármelyik másik egyetemen, és olyan tárgyunk is, amit szintén csak itt tanítanak, és mindezt már első félévtől. Itt kiscsoportos saját élmény órák vannak, ahol nyugodtan lehet kérdezni, elgondolkodni, reflektálni, beszélni, nem sietünk sehova, és mindenre választ kapunk. Fele annyian vagyunk, mint egy nagyobb egyetemen, a tanárok tudják a nevünket, nem csak egy Neptun-kód vagyunk a sok közül... Az ELTE-nek már csak koránál fogva is több esélye/lehetősége volt magasra törni, míg a Károlinak ez a szakja elég fiatal. Ha veszünk egy olyan koordináta-táblát, aminek y tengelyén az idő van, x tengelyén pedig az egyetem színvonala, kapunk egy monoton növekvő, és egy szigorúan monoton növekvő függvényt jó nagy meredekséggel. Persze aki nem lát az orránál messzebb, ezért csak az egyetem nevét nézi, és nem megy el nyílt napra, vagy kérdez meg hallgatókat, hanem csak számokból és random statisztikákból ítél el egy egyetemet, nem feltétlen való pszichológusnak; sokkal nyitottabbnak kéne lenni ennél, bár az idő múlásával meg az önismerettel majd biztos változik. Meg egyébként se szapuljuk már más egyetemét, hiszen az oktatók úgyis mindenhol PhD-zett, több nyelvvizsgával rendelkező, konferenciákra járkáló, önállóan is praktizáló szakemberek... Csak itt nem érződik rajtuk semmilyen szakmai felsőbbrendűség, sokkal emberibbek, és nyitottak a hallgatók új ötleteire. Az meg ne legyen már egy egyetem színvonalának meghatározó pillére, hogy az Eltén vagy a Pázmányon mennyire verik beléd az anatómiát, vagy buktatnak meg a legjelentéktelenebb kísérlet nem tudása miatt... Nem attól leszel 5-10-20 év múlva jó szakember, hogy tudod-e máj anatómiáját latinul, vagy hogy mi van a diplomádban, mint kibocsátó intézmény. Ha bizonyos mellék/határterületeken kevesebb a követelmény, vagy könnyebben teljesíthető; amennyiben valakit tényleg érdekel a szak, amire ment, az így megspórolt időt itt arra lehet használni, hogy olyan területek felé indulj el, ami még a saját szakodon belül is jobban érdekel. Nem a gyk alapján kell egyetemet választani, hanem eltolni a fenekünket és személyesen meggyőződni az ottani lehetőségekről, atmoszféráról. De biztos mindenhol vannak olyan tanárok/szaktársak, akik elég nagy hatással lesznek ránk az ott töltött évek alatt, legyen szó akármelyik egyetem akármelyik szakáról...:)
2019. okt. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%
... helyett a károlisok eleve küszködnek az eltés MA-n, ha egyáltalán bekerülnek, a gyengébb alapjaik miatt. A többi (légkör stb.) biztosan így van, de az butaság, hogy az eltések csak egy kód lennének. Ugyanúgy ismer mindenki mindenkit. Egyszerűen jobb a diákanyag, többet lehet tanítani/követelni, jobb az egyetem.
2019. okt. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha inkább a pszichológia és/vagy a szociálpszichológia érdekel, akkor eleve pszichológia szakra menj. Anno én is beleestem ebbe a csapdába, hogy azért mentem szociológiára, mert azt gondoltam, ha a szociálpszichológia érdekel akkor az is jó, de nem, nem ugyanaz és nem ugyanazok a lehetőségek lesznek előtted a diploma megszerzése után. Egyébként én is inkább az eltét javaslom, én ott végeztem a szociológiát és nagyon színvonalas volt a képzés, az oktatók egytől egyig kiváló szakemberek. Mivel az elte elég jó brand, feltételezem, hogy a pszichológia képzésük esetében sincs ez másként. De mindegy is, melyik egyetemet választod, a lényeg, hogy inkább pszichológia szakra menj, ha ez a vonal érdekel.
2019. nov. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!