Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ma, a jövőben (előre láthatóla...

Ma, a jövőben (előre láthatólag) milyen ágazatoknak lesz haszna az informatikában?

Figyelt kérdés
Amikről eddig hallottam, hogy a programtervező(2 ev), a mérnökinfó ér valamennyit de nehéz ahhoz képest, meg hogy a hálózatépítés, halozatbiztonsag az ami ma is nagyon hasznos, keresik, az első kettő pedig már nem sokat ér. Ebben pl mennyi az igazság? Milyen ágaknak van még jövője, amire megéri tanulni menni?
2019. szept. 23. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Alapszabályként: minél matekosabb, annál többet ér, hiszen annál nehezebben replikálható tudással rendelkezel.


1) Azt nem tudom, ki mondta, hogy a mérnökinformatikus / programtervező informatikus “ma már nem sokat ér”, de vele ne barátkozz. Továbbra is nagyon jól fizetett és keresett szakmákról beszélünk, illetve inkább szakma családokról, mert ezer fele lehet szakosodni, el se kezdem sorolni.


2) A hálózatépítés nem informatikai tevékenység. A hálózatbiztonság alatt nem tudom, mit értesz, de ha IT securityt, akkor visszavezetnélek az 1. pontra, és tanulj mérnökinformatikát hozzá.

2019. okt. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Okes, köszönöm
2019. okt. 3. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!