Mennyire nehéz az emelt informatika érettségi?

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt lehet rá felkészülni? Mekkora különbség van a közép és emelt között? Hány szóbeli tétel van különböző szinteken?

Középre mennyi idő alatt lehet felkészülni?



2019. szept. 29. 09:34
 1/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

A korábbi érettségi feladatsorokat meg tudod tekinteni és gyakorolni is tudod az interneten. Ezzel sokat tudsz készülni.

A szóbeli pedig nem olyan nehéz, informatikatanár segítségével megoldató.

2019. szept. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Emelt szinten az adatbázis kezelés, amelyik bonyolultabb és van programozás feladat is. Igaz nem nehéz programozás, csak szövegfájl adatait kell tudni beolvasni, tárolni és lekérdezéseket csinálni belőle. Annyi, hogy aki sose programozott és nincs is hozzá érzéke, annak nehezebb megérteni a gondolkodásmódját, de az alapműveleteket szerintem meg lehet tanulni youtube vidikből és egy két magánórával egy jó tanárnál. Valami könnyebb nyelvet érdemes választani. Sokan pythonra esküsznek, valaki meg C# C++-ra.


Ha az office használata rendesen megy, akkor lényegében nem sok idő megtanulni. Amúgy mi a középszintű érettségite anno egy év alatt készültünk fel alap tudásról és elég jól sikerült. Itt a programozás a plusz. Arra kell időt azánni, mert az a legtöbb pontos.

2019. szept. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen valóban lényeges eltérés a kettő között az az, hogy emelt szinten van programozás is. Arra pedig azért rá kell szánni az időt, a gondolkodásmód és a választott nyelv elsajátítása miatt.

A szóbeli az egyáltalán nem nehéz. Ha valaki benne van az informatika világában (azaz nem csak kizárólagosan felhasználói szinten ismeri a PC-t) annak könnyű dolga lesz. Meg kell tanulni ezt-azt, de tényleg nem nehéz.

Közép szintre őszintén mondom, szerintem úgy nagyon készülni sem lehet mit. Persze át kell nézni az MS Office kezelését, hagsúlyt fektetve az Excell meg az Access szoftverekre, illetve azért nem árt ha valami használható tudásod van (olyan diákos használható) html és css területen.

Nézd meg az előző évek feladatsorait, aztán kezd el megoldani őket. Jobbat nem tudok mondani. Majd meglátod mennyi időre van szükséged.

Szóbelire meg majd az írásbelik után elég ránézni ha közepezel. Emeltből azért illik többet foglalkozni vele, mert mégis csak egy idegen testület előtt szóbelizel.

2019. szept. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt még kifelejtettem: emelt szinten Pythont érdemes ha később nem szeretnél programozni. Nagyon egyszerű nyelv, rengeteg már előre beépített könyvtárral. Ha viszont programozós szakra mennél tovább egyetemre, akkor C,C++,C# a nyerő.

Azaz: ha a lehető legkevesebb szenvedéssel szeretnéd megírni a programot: Python, ha pedig ínyenckednél akkor egy C vagy annak leszármazotta.

2019. szept. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokan csinálták nálunk, akik informatika érettségit tettek, hogy letették a középszintűt, majd következő évben az emeltet. Mai napig nem látom sok értelmét, de olyan szempontból valóban hasznos, hogy 1: gyakorolsz, 2: emeltnél már az officet ismered és koncentrálhatsz a nehezebb részekre, mert a többi már megy...


A középszintű egyáltalán nem nehéz, szeptemberben kezdtem járni infó faktra (hetente egyszer, 2x45perc) és rendszeresen gyakoroltam otthon, átvettem a faktos anyagot, késő ősz fele elkezdtem rendszeresen érettségi példákat oldani (mindig egy-egy feladatot, többre nem volt időm-erőm).

A gyakorlati rész könnyű, viszont könnyű elrontani is. Egy évfolyamtársam pl nagyon elrontotta, négyesnél jobb jegyet nem tudott már szerezni.

Sőt, évekkel később én is benéztem egy nagyon blőd dolgot: az Excelben a vessző szöveget csinál a szám adatból. Tehát a 3,5-öt 3.5-nek kell beírni. Laboratóriumi jegyzőkönyvet kellett írnom. Te mire arra én rájöttem... :DDD XD úgy égett a pofám... xDDD

Na, szóval könnyű az "írásbeli" része az info középnek, de könnyű benézni is.


A szobeliről nem tudom, mit mondjak... Megadták a témaköröket, azokat mind kidolgoztam, megtanultam...

Majd óriási szerencsém volt. A "Könyvtárak" tételt húztam, amiről rengeteget tudtam rizsázni. :3 Évfolyamtársam olyat húzott, amiről egy kukkot sem tudtam volna tán mondani. De hát az élethez szerencse is kell. :D


F

2019. szept. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!