Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a villamosgépés...

Mi a különbség a villamosgépészmérnök és az autóvillamossági gm. Között?

Figyelt kérdés

Szeretnék autóvillamossági gépészmérnök karra járni.

Viszont minden egyetem oldalán csak villamossági gépészmérnök szakot látok. Szeretném a segítségeteket kérni hogy hol és melyik egyetemen van ilyen képzés? És ha az átlag ponthatárt is megírnátok ami szükséges a bejutáshoz azt is megköszönném .És milyen egyéb követelmény kell w bejutáshoz (addigra már felsőfokú angol nyelvvizsgám lesz várhatóan ,de már középfokom megvan )



#egyetem #követelmény #ponthatár #autóvillamossági gépészmérnök
2019. szept. 29. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
"autóvillamossági gépészmérnök kar" Ilyen nem igazán létezik, mint ahogy "villamossági gépészmérnök szak" sem. Pontosan mit szeretnél tanulni? Akárhogy is ássad bele magad kicsit jobban, fusd végig melyik szakokon mi a tanterv, aztán el tudod dönteni konkrétan melyik szak lesz a megfelelő. Abból amit leírtál a gépész, villamos, mechatronikai vagy a járműmérnök lesz az. A mérnöki képzések úgyis úgy működnek, hogy először van egy kis "alapozás", aztán a képzés végére, és ha mész mesterképzésre ott még inkább specifikusabban azt tudod tanulni ami konkrétan érdekel.
2019. szept. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Átlag ponthatárt meg felesleges írni, hisz nyilvános hogy melyik évben, melyik egyetem mely szakán mi volt a szükséges pontszám, rá tudsz keresni. A BME-t leszámítva ez általában nagyon-nagyon alacsony, de nem is bekerülni nehéz a műszaki képzésekre, hanem bent maradni, csúszás nélkül elvégezni.
2019. szept. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Amiket te keresel: gépészmérnök, járműmérnök, villamosmérnök.


Ez a szentháromság a válasz a kérdésedre. Kérdés, hogy konkrétan mi érdekel? Ha a villamossághoz húz a szíved, végezd el a villamosmérnökit, nem lesz konkrétan "autóvillamossági" szakirány, de pl elvégzel egyetem mellett/után egy autószerelőit, az már egy nagyon nyerő párosítás lehet. És (most egyelőre) úgy tűnik, hogy az elektromos autóké a jövő. Az is lehet, hogy csak egy páréves divat és 5-10 év múlva megint mindenki csak belsőégésűt vesz (dehogy), akkor is legalább 5-10 évig profitálsz abból, hogy villamosmérnök vagy, és mondjuk elektromos autókkal dolgozol.


Hány éves vagy és hanyadikos?

2019. szept. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok és 10. Es (nem buktam) nyelvi előkészítőre jártam . De szeretnék viszonylwg képben lenni a céljaimmal. Igazából az elektronika érdekelne és pl az autókkal kacsolatban
2019. szept. 30. 14:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor javaslom, menj villamosmérnökire. Egyébként még több, mint két éved van gondolkodni.


Nézz utána, melyik foglalkozás, szak, azon belül melyik kar érdekel a legjobban és oda mik a követelmények.

2019. okt. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha az autóvillamosság érdekel, akkor a Kandón tudom a villamosménrökit javasolni. Ott van dedikált autóvillamossági labor. Mindent le lehet mérni akár a saját kocsidon is ha lebeszéled a tanárokkal előre. Persze ehhez el kell jutni a szakirányig, de onnantól nyitva vannak a kapuk ha ebbe az irányba akarsz szakosodni :)
2019. okt. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!