Nem tudom hogy mi legyen?!

Figyelt kérdés

Most gimin vagyok... de nem nagyon szeretek itt lenni. Csak egy érettségit ad és olyanokról tanulunk amik engem nem érdekelnek. Van egy másik szak ami szakközépiskola tehát érettségit is és szakmát is ad. Most is 4-es 5-ös vagyok eddig. Nem is az, hogy tanulni kell.. csak nem érzem azt, hogy nekem itt lenne a helyem. Űlök ott mint egy hülye egész órán semmit nem értek méghozzá nem is érdekel. A másik szakon csak 4-5 olyan tantárgy van ami érettségi úgy hiszem.

És ott olyanokat tanulnak ami érdekel engem. Most jöttem rá. De félek, hogy mégsem jó. És csalódnak bennem majd........



2019. szept. 30. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bírd ki a gimit utána egyetem, felnőttképzés minden rád vár! Énis nagyon utáltam a gimit (de tényleg kb bejárni nem akartam, persze nem lógtam mert tudtam hogy azzal csak magamat szivatom) de nekem minden álmom az volt hogy gyógytornász legyek ami lehet hogy van okjs képzésben, de ha nekem kellene választani akkor is olyat vennék fel, illetve olyanhoz mennék aki diplomás. Így végigcsináltam azt a 8 éves (8osztályos gimi, nem buktam😅) és most gyógytornásznak tanulok és azt tanulom kb (nagyobb százalékban mint gimiben) amit szeretek. Középsuliban se lenne máshogy csak pl felsőoktatásban nehezebben indulsz mert nem mindig olyan képzést ad egy szakközép, mint egy gimi. Pl nálunk ~100 emberből 1-2 eü szakközepest tudok és a többi mindenki gimibe járt (pedig egészségügyi szakközepesek jóval nagyobb óraszámban tanultak pl bioszt mint mi, nekünk pl heti 2 volt sokáig, aztán fakt, nekik alapból 6-8)

Hanyadikos vagy amúgy?

2019. szept. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most kezdtem a 9.osztályt. Tudom még hamar írtam is ezt. De van bennem valami, hogy csak egy érettségim lesz. És aztán hogyan tovább? És ha nem sikerül bejutni az egyetemre vagy főiskolára?! De ha lenne szakmám is akkor már tudnék dolgozni is és ha nem sikerülne de legalább dolgoznék. De nem tudom. Inkább tényleg kijárom a 4 évet de még ott a nyelvvizsga is amit fogalmam nincs, hogy fogom letenni.
2019. szept. 30. 16:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, minden menni fog, ha akarsz menni egyetemre vagy bármilyen felnőttképzésre akkor felfognak venni (pl programozóknak nem is éri meg egyetemre menni hanem egy ilyen képzésre inkább)

Próbáldd meg azokat a tárgyakat “felkutatni” magadban amiket valamennyire kedvelsz és szívesen foglalkozol vele. Nézz körül hogy milyen munkák vannak, ne írdd le ilyen hamar hogy jaj érettségivel semmire se mész.. próbálj most inkább kicsit beilleszkedni, felvenni a ritmust a sulival/tanárokkal és 2-3 év múlva eszedbe se fog jutni ilyen gondolat😅

(Nem nézem le az olyan embereket akinek szakmája, de ha már idáig eljutottál hogy gimis vagy, akkor használdd ki a lehetőséget, nézdd meg hogy egyáltalán mennyire bírod a lépést a sulival, egy hónap után ne hozz döntést)

2019. szept. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Most ez annyira jól esett amit írtál..😇 !

Igazad van és nem akarom el sürgetni a dolgot. Most hirtelen akartam volna döntést hozni. Köszönöm a válaszod! 😊 Nagyon aranyos vagy!

2019. szept. 30. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!