Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulni 30 évesen...

Mit érdemes tanulni 30 évesen amivel kezdeni is tudnék valamit?

Figyelt kérdés

Pár hónapon belül 30 leszek. 2008-ban érettségiztem, de sajnos nagyon gyengén. Mindenből csak egy minimális 2-esre,úgy hogy több tantárgyból is úgy rugdostak át. Nem voltam előtte rossz tanuló, 4-es átlagom volt, de 16-17 éves koromra amikor kinyílt a világ minden fontosabb lett mint a tanulás, ami csak egy nyűg volt és a puszta gondolatától is rosszul voltam. Érettségi után elvégeztem egy két éves OKJ-s webfejlesztő tanfolyamot. De már a kezdetektől nem tetszett, nem is érdekelt igazán, már akkor elavult dolgokat tanultunk és még az oktatás színvonala is gyenge volt. Abba is akartam hagyni, de szülői nyomásra ha szenvedve is de csak befejeztem (végül esélyem se volt elhelyezkedni vele, és itt be is fejeztem a tanulmányaimat akkor nagy örömömre)

1 évig mindenféle alkalmi munkáim voltak, majd kaptam munkát egy nagykerben irodában. Életemben először szerettem a szürke hétköznapokat, jó volt a közösség, jó fej volt a főnök, imádtam a munkát amit csinálok, élveztem a munka minden pillanatát. Folyamatosan tanultam a cégről, fejlesztettem ott magam, szerettem tanulmányozni hogy kapcsolódnak össze a folyamatok, egyre jobban bele láttam mindenbe. A végén már szinten kisfőnöknek éreztem magam, a partnereinktől kezdve a többi dolgozón mindenki hozzám fordult minden problémával mert tudták, hogy meg tudom oldani (előbb fordultak hozzám mint egy vezetőhöz). Sajnos az egyetlen negatív dolog, hogy nem volt a cégnél senki megfizetve, alig kerestünk szakmai minimálbér fölött, de szerettem annyira hogy ez csak másodlagos volt. 6 éve dolgoztam már itt amikor történt egy tulajváltás és minden addigi dolog borult. Az új főnök gondolkodás nélkül reformált meg mindent, a körülmények borzasztóak lettek, rengeteg feszültség következett, a fizu nem nőtt, a munka sokkal több lett, és szép lassan mindenki felmondott. Én egy darabig húztam, de bő 1 évvel a váltás után én se bírtam tovább és felmondtam. Persze a felmondásom után érezte az új tulaj, hogy rossz fele mennek a dolgok, akart emelni csak maradjak, de addigra annyira gáz volt minden téren a helyzet a cégnél, hogy nem tudott fizu emeléssel meggyőzni, és már volt másik helyem…

Kis protekcióval, a régi volt főnök által készített remek ajánlólevéllel és egy jól sikerült interjúnak köszönhetően bekerültem az ország egyik legnagyobb, Európa szinten is ismert logisztikai cégébe (név titkos). Azt hittem életem nagy lehetősége lesz és sínre kerül az életem. Remek fizut ígértek, fél éves betanítást az iroda logisztikai területére, cég által támogatott továbbképzéseket…blablabla. Természetesen semmi nem valósult meg belőle, pár ezer Ft-al több a fizum mint az előző helyen (holott ennél sokkal többet kitudtam volna harcolni a felmondás után amikor győzködtek), 0 betanítással odadobtak minden részlegre amiről nem is volt szó, olyan feladatokat kaptam megmutatás nélkül amikhez hozzá se tudtam szagolni, majd látták hogy nem megy és be lettem kategorizálva egy hülyének. Ki nem tettek próbaidő után, de fénymásolok és egyszerű unalmas adatrögzítést végzek, vagy tipikus aktakukac munkát ahol csak a papírokat külön kategorizálva fűzöm le a mappákba…Nem tetszik ez a hely, legszívesebben menekülnék, próbáltam igyekezni itt is, de már esélyt sem kapok igazán. A túlórák sincsenek fizetve, nem korrekt a főnökség sem, a kollégák pedig elviselhetetlenek.

Most érzem azt, hogy tanulni kellett volna. Az előző cégnél biztos stabil helyem volt még ha kevés is volt a fizu, de itt még csak nem is nevezném stabilnak a helyet. Felmondanék, sok helyre jelentkeztem és vissza se hívnak…Piacképes végzettségem nincs, csak egy OKJ-s infós amivel semmit nem tudok kezdeni, nyelvet nem beszélek. Igazán nincs sok lehetőségem a piacon és az is csak minimálbér, tulajdonképpen sajnos nem értek semmihez. Most éreznék magamban erőt a tanulásra is felnőtt fejjel. Érdekelt mindig az ilyen tv-s háttérmunka (adásszerkesztés, vágómunkák), a HR-es munkák, a politológia vagy hogy egy cégnél alkothassak valamit, irányíthassam a folyamatokat ahol kiteljesedhetek (az előző cégnél pár év után bizonyos keretek között szabad kezet kaptam a régi tulajnál és imádtam magam tervezni és ügyintézni a dolgokat, céges folyamatokat). De akár a logisztika is szóba jöhetne. Mibe érdemes belevágni, amivel komolyabb esélyem is lenne elhelyezkedni és nem minimálbér körüli összegért kéne vele gürizni? (elsősorban tudom újra kéne érettségizzek és rá kéne gyúrjak egy nyelvre)

Köszönöm ha végigolvastad és válaszolsz, lehet hosszú lett :)



2019. okt. 1. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Sajnálom, hogy így alakultak a dolgok, de a lényeg, hogy észrevetted, hogy többet is ki tudsz magadból hozni! Megvan az elhatározás, ami nagyon fontos. Én mindenképpen a jogi egyetemet ajánlanám. Ha befejezem a jelenlegi szakomat, átmegyek oda én is,rájöttem nem jó a könnyű utat választani (bár azért már befejezem ha elkezdtem). Ha elvégzel jó eredményekkel egy ilyen egyetemet, akkor kb bármi lehetsz utána azzal a diplomával. Ha megvan a megfelelő elhatározás, simán el tudod végezni. Van pár barátom akik jogra járnak, és közel nem a legélesebb kés a fiókban, egyikőjük se. Simán elvégezhető. Nekem több jogász is van a családban, és ők is ezt mondják. 5 év amúgy, de 4 év alatt is megcsinálható. Nagyon kemény lesz, de olyan világ fog utána megnyílni előtted, hogy határ a csillagos ég. Szó szerint. Szóval ne legyél rabszolga, törj ki és legyen egy normális életed. Menni fog, kitartás
2019. okt. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem olyat keress, ami tényleg érdekel is és szívesen tanulnád. A leírásod alapján logisztikai mérnök, gazdaságinformatikus vagy egyéb gazdasági alapszak (gazdálkodás-menedzsment, emberi erőforrások, kereskedelem és marketing..) amit ajánlanék neked, lehetőleg levelezőn munka mellett. A lényeg, hogy ha felsőoktatásba mész, nézz utána, miket tanulnak ezeken a helyeken és mindenképpen olyat válassz, ahol érdekelnek a tantárgyak. Nagyon sok olyan hirdetés van, ahol konkrétum nélkül csak diplomát várnak el, így ezek is megnyílnak előtted (+nem unod halálra magad az egyetemen sem).

Ha OKJ-ban is gondolkodsz és szeretsz molyolni a papírokkal, akkor sztem bérszámfejtő vagy TB- és bérügyintézőt is megnézhetnéd.

2019. okt. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Előttem már írtak jó helyeket, én csak annyit írnék, hogy mielőtt bárhova mennél tanulni, otthon matekozz, és szokj vissza a tanulásra. Matek persze csak akkor kell, ha olyan szakra mész, de tanulásra vissza kell szokni. Ezt azért mondom, mert lehet, hogy lesz olyan tantárgyad amit utálsz, sokat kell rá tanulni és nehéz is. Ilyen esetben fontos, hogy csak bedarálja az ember az anyagot valahogy és gyorsan túl essen az ilyen tárgyon.
2019. okt. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a múltkori válaszokat! Szívesen fogadom a további tanácsokat, ha valaki csak most olvassa a kérdést. Aktuális még. Annyit változott a kérdés kiírása óta, hogy az irodába talán egy fokkal jobb a helyzet. Van egy munkaköröm végre amivel kitöltöm a munkaidőt (persze a fénymásolás, adatrögzítésen túl…), de ez még mindig kevés a boldogsághoz. Nem akarok maradni örökre itt maradni, de talán annyit stabilizálódott a helyzet, hogy nem kell rettegjek, hogy bármikor kirakhatnak mert semmi hasznom. Ráadásul 2020-ban nő a cég, jönnek új partnerek és új kamionokat vesz a cég ami + adminisztrációt eredményez, ha eddig nem küldtek el most már csak nem fognak…Persze azért folyamatosan nézelődök és keresem az új lehetőségeket, hátha befut valami jó/jobb állás.

Tanulás szempontjából elkezdtem angolt tanulni. Abból is 10. osztályig 4-es voltam, de 10 éve semmilyen formában nem gyakoroltam. Meglepően könnyen megy és gyorsan jutnak eszembe a dolgok. Rá akarok gyúrni egy nyelvvizsgára. Felsőoktatásba tudom, hogy jelen állás szerint esélyem sincs. Indul még hamarosan utoljára egy logisztikai és szállítmányozási ügyintéző okj tanfolyam. 9 hónapos. 179ezer Ft, + 60ezer a vizsgadíj. Ennek szeretnék még neki menni. Legalább lenne egy szakmám arról amit az előző cégnél évekig csináltam és egy esetleges felső oktatásba + pont is járhat érte. Ilyen OKJ képzésről van esetleg valakinek tapasztalata? Remélem nem lövök vele mellé mint 10 éve az informatikással. Érdemes ilyen gyorstalpalónak még nekifutni? Ha bárkinek van bármiféle tanácsa, ötlete vagy akár csak biztató szava mindent szívesen fogadok :)

2019. dec. 19. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!