Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fényképészeti szakra egyetemre...

Fényképészeti szakra egyetemre érdemes menni?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalataitok a különböző egyetemekkel kapcsolatban amik indítanak fotós szakot? Adnak olyan tudást, amiért érdemes elmennem ilyen egyetemre? Eddig természetfotózással foglalkoztam, de más irányzatok is érdekelnek, amiket adott esetben egyetemen is tanulhatnék. Van aki ilyen szakra ment és befejezte? Mihez kezdett utána ezzel a diplomával? Jó, hogyha fel tudok mutatni a mai "fotós világban" egy papírt, hogy van végzettségem? Minden tapasztalat és történet érdekelne. Köszönöm a válaszokat, szép estét mindenkinek

2019. okt. 1. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, ha tudatlan vagyok, de van egyetemi képzés ilyen? Nem valami OKJ-s képzésre gondolsz?
2019. okt. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom létezik fotográfia szak
2019. okt. 1. 23:29
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Rákerestem, tényleg van.

Ha nagyon megszállott módon érdekel a fotózás és ebben szeretnél dolgozni, akkor érdemes. Egyébként nem.

2019. okt. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a fotográfiában (és a legtöbb kreatív területen), ma már szinte senkit nem érdekel a papír. egyedül amiatt van jelentősége az OKJ-nek is, meg a diplomának is, mert egy vállalkozás megfelelő papír nélkül nem számlázhat fotózást. a NAV-nak történő megfelelésen kívül senkit nem érdekel, hogy van-e papírod, vagy nincs. egyedül csak a tudás és az eredmény, a képek számítanak. egy rakás remek fotósnak nincs semmilyen végzettsége és egy rakás okleveles/diplomás fotós képei borzalmasak. a képzés és a papír semmit nem garantál - főleg a megélhetést nem.

minden iskola lehetőség a tanulásra és pláne egyetemi keretek közt magasabb szinten van lehetőséged tanulni. de nem ők fognak neked mindent megtanítani. jobb esetben formálják a szemléleted, világképed, megmutatnak lehetőségeket és fejlődési irányokat, amikkel vagy tudsz mit kezdeni, vagy nem.

míg egy informatikai, közgazdasági, villamosmérnöki, orvosi és még sorolhatnánk diplomával állások tucatjai, ha nem százai nyílnak meg előtted (szinte teljesen függetlenül attól, hogy valójában mit is tudsz az adott területről a gyakorlatban) önmagában a diploma léte miatt, addig a fotózásban baromira nem fog senkit érdekelni, hogy van-ebármilyen papírod. kevés a fotós állás, azokra túljelentkezés van, a vállalkozói piacon is túlkínálat van fotós szolgáltatásokból, miközben a cégek és a magán személyek is egyre kevésbé akarnak fotókért fizetni. nagyon nehéz fotózásból megélni és ezen a diploma semmit nem változtat. amiben az egyetem segíthet, hogy TALÁN jobban megismertetik veled a fotózás világát és esetleg megtanítanak jobban érvényesülni. de azért nem vennék rá mérget, hogy erre képesek.

2019. okt. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A MOME ra a 260 jelentkezőből 14 et vesznek fel. És egy túlsztárolt suli ahova nem igazán szeretnek járni azok akiknek végre sikerül bekerülni.

A METU ról 50-50% ban mondanak jót és rosszat. Kitudja mi az igaz belőle. Ja és a tandíj 600 ezer / félév körül van.

A KE pedig hasonló a MOME hoz de ott elvileg jobb a közösség. Magyarországon ez az összes felhozatal ez alapján döntsd el te :D.

2021. márc. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!