Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik egyetem...

Szerintetek melyik egyetem nyújtja a három közül a legjobb informatikai gyakorlatot? ELTE-IK, OE-NIK vagy EKE-TTK?

Figyelt kérdés
Hellósztok! Már tízéves korom óta tudom, hogy videójátékokat szeretnék fejleszteni. Most vagyok 17, tavasszal leteszem az angol nyelvvizsgát, az angol középszintű érettségit és az informatika középszintű érettségit, illetve másfél év múlva lesznek a szintemelők az előrehozott érettségikhez + a többi középszintű érettségi, de nem tudom, hogy melyik három, számomra közeli egyetem programtervező informatikusi kara, illetve szoftverfejlesztő informatikusi szakiránya lenne a legjobb, hogy majd később tudjam kezelni a Unity Engine-t, az Unreal Engine-t és megtanuljam a C#, C++, illetve Python nyelveket (100 km-nél távolabbra nem vagyok hajlandó utazni, mert az idő- és az életmenedzsment a legnagyobb ellenségeim + az albérlet árait nehézkes lenne fizetni). Ezek mellett biztosan tudjátok, hogy a programozói állás egy nagyon gyakorlatias munka, ezért igénylem a sok és jó minőségű gyakorlati órát. Szerintetek melyik a három közül az, ami a felvételi pontszámához képest a legjobb oktatást kínálja informatikából?

2019. okt. 3. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Szeretném eloszlatni azt a tévképzetet, miszerint a programozás “gyakorlatias” munka lenne. A programozás intellektuális munka. Minél erősebbek az elméleti alapjaid, annál jobb programozó lesz belőled.


Most nincs időm felsorolni, pontosan miket is jelentenek az elméleti alapok, de a programozás alapját képezik az algoritmusok és adatstruktúrák, a design pattern-ek, és nagyon erős matematika, többek között mátrixalgebra, többváltozós kalkulus, haladó statisztika stb. stb. Fontos a gyakorlat is, de gyakorolni otthon kell, nem a suliban. A suliban olyasmit kell tanulni, amit otthon akkor sem fogsz, ha tudnál (például mert bonyolult, vagy unalmas stb.). A játékfejlesztéshez szükséges matek tipikusan ilyen.


A programozás annyiban különleges, hogy most már remek kurzusok vannak online platformokon (Udemy, Coursera, edX, Udacity, Pluralsight stb. stb.). Ennek ellenére vagy e mellett, ha erős alapképzést szeretnél, akkor erős egyetemre menj, ami konkrétan ELTE proginfo vagy BME mérnökinfo, de biztosan jó az ÓE is. Ha nekem kellene most egyetemet választanom, ezeknél lejjebb nem adnám a színvonalat.

2019. okt. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Előző válaszolóval egyetértek mindenben, viszont mérnök infót nem ajánlom! Mérnök infón van fizika és abból szak függően következő tantárgyak pl: jel és jelrendszerek. És van digitális technika, amiből szerintem mindenhol két félév van + az abból jövő tantárgyak. Gondolom nem kell mondanom, hogy ha a programozás érdekel csak, akkor ezek a tárgyak szenvedéssel fognak menni! Prog infón ezek a tárgyak nincsenek, és programozással is többet foglalkoztok, szóval ha csak nem érdekel egy számítógép minden apró része hardware-től szofrverig, én jobban ajánlanám proginfót.


Ui:

-Ezek a tantárgyak is jók, megmozgatják az ember agyát, és + gondolkodás módot adnak ami sose árt a programozás világában, de nem éri meg szerintem szenvedni velük, ha csak a szoftverek érdekelnek.

2019. okt. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2: Csak az a helyzet, hogy az ELTE "alles zusammen" sok pontot kér a bejutásért (2019-ben a ponthatár ELTE-IK proginfóra, ösztöndíjas nappali képzéssel 380 pont volt [!!!].) És ez egyre csak nő, ahogyan az állam és az ombudsman hozzááll a diplomával rendelkezőkhöz. Illetve Gyöngyösről Budapestre menni csak rossz lehet: nem szeretem a nagyvárosi nyüzsgést, mert megvisel a zaj és én alapvetően bezárkózott ember vagyok, aki a nyugalmat kedveli és igényli, ezért a koli ki van zárva, manapság pedig rohadt drága az albérlet, főleg Budapesten. Nem tudom, hogy ezt hogyan kivitelezhetném.
2019. okt. 4. 18:32
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Akkor menj Egerbe. Az informatika nem egy sznob szakma (hazai viszonylatban), inkább az számít, hogy valójában mit tudsz. Van levelező oktatás Egerben? Mert én inkább azt választanám, és elmennék mellette 6 órában programozni, ha be tudsz jutni valami komolyabb helyre.


Megnéztem a Matematikai és Informatikai Intézet honlapját, szimpatikus emberek, de egy kivételével az összes ott helyben tanult, végzett és doktorált, ez amolyan “belterjes klub”. Nincs ezzel se semmi baj (ők is ugyanazokon a platformokon és ugyanazokból a könyvekből tanulnak jó esetben, amikből te is fogsz jó esetben), csak ez nem egy nemzetközi vérkeringésbe bekapcsolódott nagy egyetem, hanem egy kis vidéki főiskola. Szerencsére Internet Gyöngyösön és Egerben is van, úgyhogy te is bátran felmehetsz a Udemyre és elkezdhetsz programozni tanulni. (Például Nyisztor Károly kurzusait nézd meg, én nagyon szeretem.) (€10-12 egy kurzus a Udemyn, ha éppen több, akkor várd meg, amíg lemegy.)

2019. okt. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%

Lol, 380 pont nevetségesen alacsony. Ne haragudj, de ha ennyit nem tudsz összeszedni, soha nem leszel jó játékfejlesztő.

Valaki írta, hogy nem érdemes mérnökinfóra menni a fizika, digitális technika és számítógép architektúrák miatt. Szerintem az utóbbi kettő csak előnyt jelent egy fejlesztő számára is, jó, ha tisztában vagy azzal is, hogy mi folyik a "háttérben". És nem is nehezen teljesítehető tárgyak, a digit kifejezetten egyszerű, már csak egy féléves (BME), szarból pedig nagyon jó jegyzet van, én élveztem is az olvasását. A fizika pedig tényleg felesleges egy mezei progamozónak, de! nem emiatt fogsz éveket csúszni és játékfejlesztőként éppen hogy szükséged lesz fizikára is.

Én nem vetném el a mérnökinfót sem.

2019. okt. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!