Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó a nyelvérzékem, és szeretem...

Jó a nyelvérzékem, és szeretem a földrajzot. Szerintetek ebből csak turizmus szak lehet?

Figyelt kérdés
Angolul és németül jól tudok, illetve a földrajzot is szeretem, mást nem nagyon. Mit tudtok még ajánlani?

2019. okt. 3. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Az hogy jó a nyelvérzéked nem jelenti hogy ajánlott lenne neked. 2 gazdasági nyelvvizsga teljesítése nem egyszerű szerintem mert azok jóval formálisabbak, nagyobb gondolatokat követel meg ahol mellőzni kell a saját véleményt, ezek szerintem olyan dolgok amiket még anyanyelven se tud mindenki.
2019. okt. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Atyaisten, ne. Ne parazold el a tehetséged egy túlképzést produkáló szakra, inkább profitálj nagyobbat a képességeidből!


Én is hasonló helyzetben voltam, mint te, végül nyelvszakra jöttem,de 484 ponttal nyugodtan mehettem volna nemzetközi kapcsolatokra, nemzetközi gazdálkodásra is. Ha itthon gondolkodsz továbbtanulásban, ezeket is tudom ajánlani, bár előbbit akkor, ha nagyon jó kapcsolatépítő érzéked van, és nem is hanyagolod el, mert enélkül nem ér annyit,mint amennyit ki lehet hozni belőle.


Ha érdekelnek nyugat-európai alapképzések is,ajánlom a biztonságpolitikát, nagyot lehet húzni belőle. Milyen szinten vagy angolból és németből? Ha megvan mindkettőből a felsőfok, állj neki az orosznak, hidd el,olyan ajtók nyílnak meg egy stabil orosztudással, ami máshogy elérhetetlen lenne.


Sok sikert kívánok!

2019. okt. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vagy menj földrajz szakra. Ha térinformatikára szakosodsz, fixen lesz jó munkád is vele, külföldön mindenhol hiányszakma (én ezt csináltam :))
2021. márc. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!