Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van közületek, aki felnőtt...

Van közületek, aki felnőtt fejjel érettségizett? A tanulási technika érdekel?

Figyelt kérdés

2019. okt. 4. 07:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Apukám már összeházasodott anyukámmal (24-25 évesen) és akkor ment el érettségizni.

De amikor abbahagyta a gimit dolgozott.

2019. okt. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én. Milyen tanulási technika? Ugyanaz, ami előtte. Nálam ez az órán való odafigyelés es sok jegyzet volt.
2019. okt. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25 évesen érettségiztem. Ugyanúgy tanultam ahogy gyerekként az iskolába. Miért kellene máshogy?
2019. okt. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Technika: nagyon hasznos, ha ki tudsz alakítani egy ritmust a tanulással kapcsolatban. Oszd be az idődet a tanulandó anyag mennyiségétől függően (nem tudom, dolgozol? ahhoz is igazítani kell). Pl.: minden reggel 6-8-ig és délután 4-7-ig tanulsz. És szigorúan be kell tartani, azalatt nem kell semmi mással foglalkozni. Az alvás-ébrenlétben is legyen ritmus,jó mindig ugyanakkor elmenni aludni és kelni -így kevesebb idő alatt kipiheni magát az ember. A tanuláshoz kell az alvás, tehát ne az alvás rovására tanulj. Ha valamit nem értesz, kérj segítséget.
2019. okt. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

43 éves vagyok, 3 gyerekkel, 6 óraban dolgozom. 12 osztályba vagyok esti gimibe. .. Úgy érzem nem fogom tudni ezt a sok mindent megtanulni. Idáig jól ment mindent. Dillemázok nem tudom biologiát vagy foldrajzot valasszom.

2019. okt. 4. 09:12
 6/9 A kérdező kommentje:
Az hajt előre, hogy múlt évben 45-50 évesen végig csinálták.
2019. okt. 4. 09:16
 7/9 A nagy Levin ***** válasza:
Kitartás, én is 43 évesen érettségiztem, és egész jó eredménnyel. Meg lehet csinálni. Lényeg, hogy figyelj órákon és jegyzetelj. Ott úgy is csak lényeget mondják el (remélhetőleg).
2019. okt. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom(utolsó) reményt adtál:)
2019. okt. 4. 09:36
 9/9 anonim ***** válasza:
A lényeg, azon túl, hogy az órákon figyelj oda és jegyetelj, hogy otthon is tanulj minden nap egy órát. Szokd meg, hogy tanulsz. Kezdd el szépen a könyveket az elejéről, fogj egy sarga kiemelőfilcet és kezdd el kiemelgetni a lényeget. A kiemelés is alkotás, és ezáltal tanulás. Kérd meg a férjedet/gyerekedet, hogy kérdezze ki az anyagot. Ne ess kétségbe, simán megcsinálod. A kétségbeesés legjobb ellenszere egyébként a tanulás.
2019. okt. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!