Lehetek így tanár?

Figyelt kérdés
Sziasztok, középiskolában végzős vagyok és tovább akarok tanulni. Anglisztikára szeretnék jelentkezni (levelező) az EKE-re. Angoltanár szeretnék lenni középiskolában, és azt olvastam sok helyen, hogy az anglisztika alapszak elvégzése után lehet jelentkezni angol MA képzésre ami annyit tesz, hogy okleveles angoltanár végzettséget ad. De ugyanúgy sok oldalon olvasom, hogy nem lehet valaki csak "simán" angoltanár, osztatlan tanárképzés létezik csak, 2 tantárgyat muszáj választani, osztott tanárképzés nincsen. Most akkor lemondhatok mindenről, vagy lehetséges?

2019. okt. 5. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom hogy már nem lehet mesterszakon, én is ezzel néztem be a germanisztikát. Osztott képzésre mehetsz egy másik tárggyal, kettő kell.

Talán (ebben nem vagyok biztos) néhány egyetemen van ilyen mester, de azzal csak magántanár lehetsz maximum, ebben nem vagyok biztos.

2019. okt. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Régebben volt olyan, hogy anglisztika MA után elmehettél egy 2 féléves tanári mesterre, de nem tudom, hogy ez most is így van-e. Az ELTE-n van angol nyelvtanár mester, viszont az valóban nem a közoktatásban való munkára jogosít fel.
2019. okt. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Igazából szakmám az lesz amivel el tudok helyezkedni, a tanítást azt munka mellett csinálnám, nem főállásban. Óraadó vagy magántanár vagy valami hasonló szerepben szeretnék elhelyezkedni mint másodállás. Ezért is mennék levelezőre. Ahhoz akkor elég lenne ez az alapszak plusz a mesteri?
2019. okt. 5. 11:05
 4/5 A kérdező kommentje:

Mert az egyetem oldalán ezt írják:

Elhelyezkedési esélyek és lehetőségek: általános iskolák, középiskolák, gimnáziumok,

szakképzési és felnőttképzési intézetek, alapítványi- és magániskolák, nyelviskolák.

2019. okt. 5. 11:14
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat, aki diploma nélkül tanít szakgimiben, szakmai tárgyakat (programozás). Szóval szerintem anglisztikával lehetsz simán "csak" óraadó. Szóval nem érettségiztethetsz stb. Egy másik ismerősöm is csak óraadó, 24 órája van egy héten, és ugyanannyit kap mint a többi tanár. (Akiknek nincs mesterük, de ha lenne neki, akkor ő is annyit kapna)
2019. okt. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!