Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PLC programozóként el lehet...

PLC programozóként el lehet helyezkedni mechatronikai mérnök mester (MSc) diplomával?

Figyelt kérdés
2019. okt. 8. 07:16
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Miért ne lehetne?

De miért mennél plc-zni Mechatronikával,főleg msc..

PLC kb okj szint...

2019. okt. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért mert nem vagyok benne biztos, hogy megfizetik a MSc diplomát máshol. A PLC programozással pedig 4-500k ft is lehet kapni.
2019. okt. 8. 13:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudás és a tapasztalat számít, nem a pappír.


Mivel hatalmas hiány van PLC programozókból is, ezért egy mérnöki diplomával esélyes, hogy egy jó gyakornoki helyet meg tudsz szerezni. Bár az alapokkal nagyon tisztába kell lenni.

Vannak cégek, akik egész évben folyamatosan hirdetnek. Én elsősorban náluk próbálkoznék. Ezek mind nagy multik. Náluk bejáratott és jól működő gyakornoki rendszer van. Csak, hát meg kell felelni.

Amúgy eddig mit tanultál? Mi érdekelt? Milyen szakirányon voltál? Azért MSc-vel és egy kis kapcsolati tőkével simán el lehet vállalni olyan munkákat, ahol nem kell sokat dolgozni, de cserébe nem is fizet annyit.


Ja, és az a tudás, amit elvárnak ipari automatizálás területén, az nem OKJ szint. Azonban a gyakorin létező, magát mérnöknek képzelő emberkék ezt nem is értik, hiszen nem látnak bele a dolgokba.

2019. okt. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mechatronikát tanultam szakközépben, és főiskolán(BSc) is. Ezután jöttem mesterképzésre. Igazából a PLC programozás az ami igazán érdekel, esetleg valamilyen autómatizálás és a robot programozás.Siemens s7 1500 1200 programozás megy kicsit magasabb szinten.

C programozás csak alap szinten megy, és a gépész tárgyakat is kerültem mindig.

2019. okt. 17. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!