Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom hogy mi legyek....

Liliiiii16 kérdése:

Nem tudom hogy mi legyek. Tudnátok tanácsokat adni? Véleményeket is szívesen hallgatok.

Figyelt kérdés

Szóval, az a helyzet, hogy most vagyok tizedikes. És azt mondták a tanárok hogy félévig ajánlatos eldönteni hogy milyen fakultációt veszünk fel 11.-től.

Na most ehhez, tudnom kéne hogy körülbelül mihez szeretnék kezdeni gimi után...

Mindenképpen szeretnék egyetemre menni.

Igazából jeles tanuló vagyok, egyedül a fizika és a kémia nem megy. Szóval ez a kettő alapból kilőve. Fizikán és Kémián kívül viszont mindenből ötös vagyok.

De Fizikát meg kémiát nem is szeretem...

Ami úgy a tantárgyak közül jobban érdekel, jó a tanár és szeretem is az az angol, töri, földrajz.

Illetve szeretem még a matekot is, és ötös vagyok belőle, igazából a középszintű érettségi szerintem jól menne, de az emelten már nem hiszem hogy elérnék 60%-ot. Nagyon nagy a különbség az emelt és közép matek között. Inkább ezzel nem kísérleteznék, biztosra akarok menni.

Igazából nézegettem a Budapesti Corvinus Egyetem- Vendéglátás turizmus karát, néztem a Pszichológiát az ELTÉ-n, érdekelne még esetleg politika talán vagy az üzlet.

Viszont abszolút döntésképtelen vagyok, szóval sokféle véleményt szívesen elolvasok :)


2019. okt. 9. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Mind a közgazdaságtan, mind a pszichológia nagyon jó ötlet, és mind a kettőhöz a matekot javaslom faktnak (igen, a pszichológiához is).


A gazdasági szakok közül pont nem a turizmust ajánlom. Itt írtam egy rövid összefoglalót a gazdasági szakokról:


szakok:



https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2019. okt. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Turizmust miért nem?

És miért a matekot mindkettőhöz? (Közgáznál még oké, de pszichológiához matek????)

2019. okt. 9. 21:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Majd a 3-4 félév statnál rájössz, hogy igaza volt az elsőnek a matekkal :)

Amúgy inkább a valószínűségszámítást kell jól tudni, az jó alapot ad a stathoz, a többi középiskolai matek kevésbé. Szóval ha fakt nem is (azt már kicsit soknak érzem), de egy magabiztos középszintű matektudás mindenképpen jól jön.

A leghasznosabb a pszichóhoz a biosz, emelt biosz (pszichón is van biosz, anatómia, neurológia, neuropszichológia, etológia, evolúciós pszichológia).

Illetve a jó angol tudás se árt (szakirodalom miatt).

2019. okt. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ELTE pszichológiára rettentően nehéz bejutni, magas pontszám kell. Csak akkor gondolkozz ezen, ha van reális esélyed maximum közeli pontszámot elérni biológia, matek, magyar és történelem közül valamelyik kettőből emelt szintű érettségiken, plusz le tudsz tenni egy felsőfokú nyelvvizsgát érettségiig. Nézd meg a felvi.hu-n a pontszámítás módjait és az ELTE pszichológia felvételi pontszámait az utóbbi években, és latolgasd az esélyeidet.


A turizmus-vendéglátás szakra könnyebb bejutni, viszont nagy gond, hogy azzal nehéz elhelyezkedni, mert a kínált álláshelyeknél jóval többen végeznek évente. Talán az ezzel a szakkal (és a pszichológiával is kicsit) rokon emberi erőforrások szak jobban ajánlható.

2019. okt. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!