Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodás és menedzsment...

Gazdálkodás és menedzsment szak levelezőn mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Jogi diplomámat szeretném társítani hozzá. Hasznosítható tudást a levelezős képzés is?
2019. okt. 13. 01:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a levelező képzés is, és nem túl nehéz. Könnyebb, mint a jogi képzés, viszont van matek is.
2019. okt. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mennyire durva a matek? Nem vagyok rossz belőle de egy mérnök szintjén sem vagyok azért jelenleg.
2019. okt. 13. 10:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem durva egyáltalán. Itt nézd meg a tantervi hálót: [link]


Összesen ezek a matekos tárgyak vannak:

matek I.

matek II.

statisztika I.

statisztika II.


A matek I-II. az egy kicsit meredek. Aki jó volt matekból, az 2-3 nap alatt benyalta; aki kifejezetten gyenge volt, az magántanárral megtanulta. Ismerek valakit, aki kifejezetten 2-es volt matekból, és mégis sikerült megtanulnia. Neked feltehetően gond nélkül menni fog, ne a vizsgaidőszakban kezdj rá el tanulni... A legnagyobb baj a tárggyal, hogy áltlaában nagyon rosszul tanítják. (Ezért is, a mateking a barátod...)


A statisztika nagyon más, mint amit matek néven a középiskolából ismertél, ezt tanulni kell, de szépen az alapjaitól elmagyarázzák, és még egyszer: ha jó voltál matekból, akkor pár nap, ha kifejezetten gyenge, akkor esetleg magántanárral vagy matekinggel megcsinálható folyamatos készüléssel.


Ezeken kívül a többi tárgyhoz a négy alapművelet szükséges.


Egy mérnöki képzéshez nem mérhetőek ezek. A mérnöki képzésen már az első féléves Analízis I. tárgyon elvéreznek a közepes matekosok, és utána is durva matek/fizika az egész szak. Egy gazdasági képzés (kivéve a gazdasági matematikai elemzőt) nem egy liga a mérnöki szakokkal.

2019. okt. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jogon nekem volt statisztika 1 félévig, mikroökonómia és makroökonómia 1-1 félév, ezeket be tudom számíttatni szerinted?

Köszi nagyon szépen a segítséget!

2019. okt. 13. 11:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Erre nehéz választ adni, esetileg kell az elismerést kérvényezni, de 99%, hogy nem fogják elismerni arra való hivatkozással, hogy más volt a tananyag. Még ha egyik közgáz szakról mész is át a másikra, akkor is előfordul, hogy például csak a vizsgák alól mentenek csak fel, de újra kell szigorlatoznod (ez konkrétan velem volt mikroökonómiából). Azért ha belegondolsz, ez érthető, hiszen a gazdasági szakokon is van gazdasági jog, azt mégsem ismernék el a jogi karon szerintem, ahol sokkal nagyobb mélységben kell ismerni a jogszabályokat.
2019. okt. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!