Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magántanárként szeretnék...

Magántanárként szeretnék dolgozni, szerintetek ez mennyire reális elképzelés? (bővebb kifejtem lent)

Figyelt kérdés

A nyelveket imádom, szívesen tanulom őket, szívesen foglalkozom velük, színötös vagyok belőlük, jó a nyelvérzékem és érdekelnek.


Igazából sosem iskolában képzeltem el magam, de manapság ez még jobban csak erősödik bennem, amennyi rosszat olvasok a tanári pályáról... Viszont én nem tudnék irodában dolgozni, nem tudnék gazdasági szakon tanulni, ez annyira nem az én világom. Nyelvtanítással viszont nagyon szívesen foglalkoznék.

Van 2 magántanárom, egyikőjük spanyoltanár, a másik matektanár. Mindketten csak magánban tanítanak, szeretik a munkájukat, a diákokat tényleg tanítják és nem fegyelmezéssel megy el az órájuk, ők döntik el, miből tanítanak és hogyan, ebből pedig meg tudnak élni (még ha nem is gazdagok, de biztos többet keresnek, mint egy gimnáziumi tanár).


Én is ezt akarom csinálni. Érettségiig begyűjtenék egy német középfokú, angol felsőfokú nyelvvizsgát, angolból és spanyolból emelt szinten érettségiznék. Utána elmennék az egyetemre angol-spanyol osztatlan tanárszakra, azt elvégezném, megcsinálnám az egy év gyakorlatot egy gimnáziumban (egy évet csak ki lehet bírni, nem?), közben már próbálgatnék diákokat gyűjteni és szép lassan csak összejönne annyi diák, hogy ebből meg tudjak élni. Ha meg még a kezdeti időkben nem sikerül, akkor dolgoznék nyelviskolában vagy maradnék 1-2 évet egy gimiben.

Az egyetem alatt a némettudásom felsőfokra fejleszteném, megszereznék egy elismert felsőfokú nyelvvizsgát és akkor így az angol és a spanyol mellett németet is tanítanék, csak azt picit olcsóbban. Vállalnék órát személyesen és skypeon is. Persze mindent megtennék annak érdekében, hogy jó tanár legyek, mert szerintem manapság erre kifejezetten szükség van.

Hosszútávon pedig (ezt nyilván nem rögtön, hanem évek múlva), ha ez tényleg jól megy, kialakítanék egy kis szobát vagy kivennék valamit, amit berendeznék tanteremnek és ott tartanám az órákat és gyártanék saját anyagokat is.


Esetleg valamikor elvégeznék egy idegenvezetői tanfolyamot vagy ha lenne rá lehetőségem, vállalnék néha fordítást. Ez lenne számomra az "álommunka". Én ezt viszonylag reális elképzelésnek tartom, de hátha tévedek, azért kérdezem meg itt.


2019. okt. 13. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Diploma nélkül magántanítványokkal és tök átlagos nyelvkínálattal éltem 10 évig stabilan ebből. Amúgy a nyelvvizsga senkit se érdekel.


2 nyelv elég, úgy is tele lesz a naptárad, főleg a mostani felsőoktatási felvételi változások után. Tanulj mellé online marketinget is, és akkor el is fogod tudni adni magad.


Azért egy pár év után baromi unalmas ám. Érdemes tanulnod mellé mást is, mert be lehet fordulni idővel.

2019. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sokan csinálják diploma nélkül is és nem elvárás, de szeretnék egyetemre menni, viszont más szak nem tetszik, pedig már mindent megnéztem kb, de egy olyan nincs a nyelvszak(ok)on kívül, ami elnyerte colna a tetszésem. A gazdasági szakok népszerűek és állítólag hasznosak is, de tőlem annyira távol áll ez a gazdasági világ, nem érdekel és a matek sem megy, utálom, pedig az is van bőven ilyen helyeken.
2019. okt. 13. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!