Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnázium vagy szakgimnázium?

Gimnázium vagy szakgimnázium?

Figyelt kérdés
A humán tantárgyakból kettes-hármas vagyok, míg a reál tantárgyakból egész jó. Még egyáltalán nem tudom, hogy melyiket lenne jobb választanom. Egy gimnáziumot néztem, azon belül matek-infó szak, és egy szakgimiben közgazdasági ágazatot. Gondoltam, hogy esetleg a szakgimi jobb lenne, mert az szakképesítést is ad, de még nem vagyok benne biztos. Félek, hogy a gimnázium túl nehéz lenne nekem, ott sokkal többet kell tanulni, és csak érettségit ad, szóval vagy el kell mennem utána egyetemre/főiskolára, vagy valahogy szereznem utólag egy szakmát. Mivel most sem vagyok valami jó tanuló, ezért gondolom, hogy a gimi után nem menne a főiskola. Szerintetek fontos egy diploma? Mit ajánlotok nekem, hogy hova menjek?

2019. okt. 15. 14:12
 1/2 anonim válasza:
Nemtudom, hogy hova menj, de azt elmondom hogy szakgimnáziumban is sokat kell tanulni. Pénzügyön sok szakmai tárgy van, melynek egy része elég száraz anyag, szval elég untató, de ha azokon túllendülsz és megérted az összefüggéseket, akkor utána már jó lesz. De persze számít az is, hogy a tanár hogy adja elő az anyagot, de ez igazából mindenhol számít.
2019. okt. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gimnázium nem olyan nehéz, mint a híre, de tényleg nem sok értelmeset tanul az ember, igazából felsőoktatásra lehet benne felkészülni.


Szakgimnáziumoknak most rossz a híre, de nem látok bele, nem tudom, hogy mi a valóság. Ha tudod, hogy milyen szak érdekel, és nem gondolod meg magad menetközben, akkor jó lehet.

2019. okt. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!