Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom, hogy mi legyen!?...

Nem tudom, hogy mi legyen!? Lassan kikészülök!

Figyelt kérdés
Először is, köszönöm, aki elolvassa, tényleg szükségem van most a segítségre. Komoly döntéseket fogok meghozni, ami sokat befolyásolhat mindenben. Szóval most az lenne a helyzet, hogy itt vagyok egy Budapesti iskolában, vidékről járok be minden nap, és 5-kor kell keljek. Persze, ez még nem a világvége, ha legalább jól tudnám magamat érezni azon a helyen. Mert se a közösség, se az iskola nem tetszik, de annyira nem, hogy október van, és lassan ott tartok hogy nem megyek be.. egész általánosban 4-5-ös voltam, nem vagyok egy lógós típus, de nem tudom, hogy hogy fogom itt kibírni. Mentális gondjaim is vannak úgy gondolom, reggel van egy mélypont, amikor minden túlzás nélkül inkább megölném magam, nagyon nagyon rosszul érzem magamat lelkileg. Maga az iskolában is nyomasztóan érzem magamat egész nap, 6-7 órán keresztül! Ezt mind elmondtam a szüleimnek, azt mondták, hogy akkor jövőre már nem kell idejárjak, váltunk sulit. Nade! januárban akkor megírom a felvételit újra, mivel nulladikos vagyok, így nem tudnak csak úgy átvenni. De itt újra előjönnek a mentális problémáim, sokszor bemagyarázom magamnak, meg paranoiás vagyok, hogy mi lesz, ha akkor nem sikerül máshova a felvételi. Ez mind fizikailag és lelkileg kikészít nap mint nap, az a tudat, hogy lehet hogy nekem jövő szeptemberbe is ide be kell tegyem a lábamat... Úgy érzem egész nap, hogy a lelkemet egy nagyon nehéz súly terheli, és MÉG 8 hónapot itt kell töltsek... 1 hónap alatt depressziós lettem, élni sincs kedvem, el se tudom képzelni, mi lesz mondjuk 4 hónap múlva!? félek, hogy valami hülyeséget csinálok.. Gondolom, most sokan majd egy szimpla tini hisztinek tudjátok be, de ti is elképednétek ha át tudnám adni azt az érzést amit én érzek nap mint nap ebben az iskolában, ami végig kísér engem egész nap.. 1hónapja bőgtem egész nap, már az se megy, semmi érzés nem marad bennem. Még van egy opció jövő szeptemberre, ha minden kötél szakad, itt van vidéken egy esti gimnázium ami elvileg fel is készít a továbbtanulásra. Hétfőtől szerdáig kéne bent lennem. Szerintetek, ha ilyen pocsékul fogom érezni magamat még 7-8 hónapig, és esetleg nem sikerülne a felvételi, átmenjek ide? ELVILEG estiből még nappali tagozatra át tudnék menni, ha annyira szar lenne.. Csak németből különbözetit kéne tegyek, mert azt az estiben nem tanulnánk.. Viszont németül tudok, főleg, hogy még tanulom amég ebben az iskolában vagyok.. Ha valaki hasonló helyzetben volt, kérem adjon tanácsot, valamint az esti gimis variációról is kérnék tanácsot.. Tényleg köszönöm, ha ezt valaki elolvasta..:)

2019. okt. 16. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen àtèrzem a helyzeted, én ugyanígy voltam, de én négy évig. Négy évig.nem éreztem semmit, nem érzékeltem azt sem, hogy telik az idő, nem érdekelt a karácsony, a születésnapom, nem örültem semminek. Ezért szereztem haverokat, akik hasonlókèpp éreztek, és belecsúsztam rossz dolgokba, de az akkor jól esett, és úgy éreztem, hogy az osztályomat, az iskolámat és magàt azt, hogy rossz szakot választottam csak így lehet túlélni. Éjszaka nem aludtam, alvàszavarom volt, és folyamatosan ideges voltam.

Azt tanácsolom, hogy te ne csináld ezt 4 évig, mert te is belefogsz csúszni egy rossz társaságba, és annak komoly következmènyei lehetnek. Estire csak akkor mehetsz át, ha jövő szeptemberig betöltöd a 16. életèvedet, addig marad a nappali. Milyen nulladikos vagy? Német nyelvi előkèszítős?

2019. okt. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nulladikosan is lehet váltani, csak hasonló tagozatra kell átmenni valamint keresd fel az iskola pszichológust
2019. okt. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Angolos vagyok, már árpilisban betöltöm a 16-ot. Persze, semmiféleképpen nem maradok itt, ezt eldöntöttem, ha jobban is fogom érezni magamat, akkor sem. Mély sebet hagy bennem így is az egy év alatt.
2019. okt. 16. 20:44
 4/4 A kérdező kommentje:
És neked mennyi idő volt, amire azért jobban lettél? mert nekem volt nagyjából egy 2 hetes periódusom, amikor azt mondom, hogy normálisan éreztem magamat. Amúgy nagyon egyezhet az érzésünk első válaszoló, mert én sem érzem, hogy telik az idő, csak úgy elmegy mellettem, és én sem örülök nagyon semminek, pedig az életem vágya fog teljesülni 1 hét múlva.. eljutok Tokióba, kiskorom óta ezt a pillanatot vártam, és most ez a **** *** iskola miatt... áá hagyjuk
2019. okt. 16. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!