Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyit szigorodott a magántan...

Mennyit szigorodott a magántanulói státusz elbírálása?

Figyelt kérdés

Vagyis "egyéni munkarend" az új neve.

Már régebben is gondolkodtam hogy magántanulóként jobban tudnék tanulni.Szakgimnáziumba járok,utolsó két évem van még, nyílván a szakmai elméleti és gyakorlati órákra be járnék,de a többire nincs értelme bemenni heti 4nap dél.u. 4ig.A tanárok alig tanítanak,van hogy be se jönnek órára, aki meg tanítana az vagy nem tud az osztály miatt (erre kitérek majd) vagy úgy magyarázza el a dolgokat mintha főiskolán lennénk, és kb lesz*rja hogy megértette e valaki vagy sem, megy tovább az anyaggal.

Az egész osztály egy k***** b**kó 4-5 kivétellel, nem hadják a tanárt tanítani ,és azokat akiket tanulni akarnak.

Minden óra olyan mintha egy cirkuszban lennék de komolyan :D

Ott van még az hogy nagyon introveltált vagyok,annyira szorongok emberek között hogy nem egyszer rosszul lettem e miatt, és ezen a 38 fős osztály nem segít, a tanulásban meg pláne.Próbálok változni , de a suli miatt nem haladok.

Itthon is problémák, anyámat műtötték

daganattal, később kiderült hogy áttétes, most kezelésekre jár, de ez mindegy most.


Mennyi esélye lenne hogy megkapnám az egyéni munkarend státuszt ? Vagy csak erősen indokolt esetben adják ki?Ha valaki dott be kérvényt az Oktatási Hivatalba szeptember 1. után,neked pozitív bírálat lett vagy sem?Mennyi időbe telt?


Előre is köszi a válaszokat!



2019. okt. 16. 21:22
 1/8 A kérdező kommentje:
(Ha) pszichológus (tud) kiállítani papírt, az elég a pozitív elbíráláshoz?
2019. okt. 16. 22:23
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat.

Senki nem tudja, mivel tök új a rendszer.

2019. okt. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

En 7-8. osztalyban voltam magantanulo, akkor rohadt konnyen megadtak, hiszen az igazgato biralta el a kerelmeket, nem az Oktatasi Hivatal.

Most gimiben ujra megkertem, viszont en fel vagyok mentve egy targybol, plusz kulfoldon is tanulok, szoval talan igy nagyobb az eselyem. Amugy sajnos nem par napos dolog, nekem pl. szeptember kozepe ota ulnek rajta.

Amugy ahol engem vizsgaltak a felmentes miatt, volt olyan opcio, hogy beilleszkedesi zavarok miatt nem tudod elvegezni a sulit (szerintem ez mondjuk siman lehet indok egy ilyen helyzetben, ezt en is kihasznaltam a sajatomnal, mert ugyanolyan helyzetben voltam/vagyok, mint te.)

Anyukadnak meg jobbulast, sajnos anno en is egy ugyanilyen ugy miatt lettem magantanulo.

2019. okt. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon remélem,hogy sikerül megszerezned mert átérzem amit te,csak nekem itthon nem engedték,most meg már 12.es vagyok. Szerintem ha pszichológus ki tud állitani 1 papírt akkor el kell,hogy fogadják. Vicc ami megy,annyi idióta van,hogy fel se fogják,hogy a hülyeséget hajtani suli után/otthon is tudnák,az ember életéből meg elcsesznek napi 8 órát (minimum) ami alatt meg is tanulnánk az aznapi anyagot,mert gondolom te sem suliban jegyzed meg a dolgokat,főleg ha normális óra sincs mert fele fegyelmezéssel megy el vagy 5 percenként van állj vagy szivatnak 1-2 ember miatt. A tanároknak meg így tök felesleges a diploma amiért tanultak,hogy bekerüljenek az egyetemre,ott meg eljussanak a végéig,aztan meg ők is a hülyeséget kell,hogy hallgassák. De ugye ki veszi ezt figyelembe,meg ki veszi azt,hogy más is mennyit tesz a jövőjéért mert nem mindenki szarik rá. Nagyon stresszes tud lenni 1 osztályközösség,ha sikerül neked összehozni,hogy kiszállj 100% hogy jó eredményeket fogsz elérni majd pl érettségin,lelkileg is stabilabb leszel.
2019. okt. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#2 vagyok ujra. Egy jo tanacs: mindenkepp tervezd meg mar most, hogy mit fogsz csinalni, ha megadjak. Talan most ugy gondolod, hogy egyszeru lesz, de igazabol valami elkepesztoen lehangolo otthon ulni egesz nap, maganyosan. Nagyon gondold at, hogy tenyleg ezt akarod-e, mert nekem a depressziom kb. 10x annyira lett sulyos, mint suliban volt. Legyen valami hobbid ami miatt jarkalnod kell, sport, nyelvtanulas, stb es olvass, tanulj rengeteget, mert el se tudod kepzelni, mennyire el lehet szokni. En kituno voltam elotte, most mar lassan ott tartok, hogy nem birom elvegezni a gimit (3,3 az atlagom..)
2019. okt. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A TASZ-nál nemrég jelent meg erről egy írás: [link]
2019. okt. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megpróbálom aztán hátha.


(Egy rövid gondolatot ideírnék még, hogy a mai fiatalok nem csak azért mennek ki külföldre mert kint többet keresni, hanem azért mert amit a kormány művel itthon.

Most komolyan mit fognak még szabályozni, államosítani, korlátozni az emberi jogokat? Én megértem ezt is hogy a magántanulósággal sokan visszaéltek, de akkor se ezt kellett volna csinálni, hanem az oktatást fejleszteni kéne)

2019. okt. 20. 09:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van.
2019. okt. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!