Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programozással/informatikával...

Programozással/informatikával akarok foglalkozni, de villamosipari középiskolába járok, van esélyem mérnökinformatikára vagy hagyjam a francba az egészet?

Figyelt kérdés

Másodéves (10.) vagyok Automatikai technikus szakon, de ha tudok ötödéven szeretnék átmenni gyengeáramra (ha minden igaz ott több az elektronika es tanulnak c/c#-t.


Matekból 3-4-es közt ingázom, logikám nem tudom, hogy milyen szinten van. Infóm csak heti 2 van, ahol ha minden igaz év végén (ha marad idő) belekezdünk a programozásba.

Szeretnék emelt infót is tenni 11-ben vagy 12-ben.


Eddig csak Pythonnal és Html-lel foglalkoztam (utóbival kevesebbet). Szinte minden érdekel ami IT, így a hálózatoktól elkezdve a data scien-en át az app development is.


A mérnökinfón van némi-nemű elektronika/elektrotechnika?

Ha nem a ezen szak akkor mit ajánlotok?



2019. okt. 19. 10:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a hosszú részt....

Miért ne lenne? Bármilyen érettségit adó iskolából bekerülhetsz a műszaki karra..

2019. okt. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
igen, de ha minden igaz erős a matek és cak heti 3 óránk van, nemmellesleg nem jutotttam be a 8.os felvitelikor a programozással foglalkozó középiskolába sem.
2019. okt. 19. 10:38
 3/18 anonim ***** válasza:

Semmi baj, hisz a felvételi eredményed számít, így teljesen felesleges ezen gondolkozoni,hogy erős vagy nem erős matekban vagy most :)

Hajrá sok sikert kívánok :)

2019. okt. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Más, mennyi fizikát igényel ez a szakterület?

2019. okt. 19. 10:42
 5/18 anonim ***** válasza:
:) Nehéznek nehéz a fizika, de tanulható, mondjuk nincs olyan sok, mint pl villamoson :)
2019. okt. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
És a fizika és matek mely része az ami a követelmény? (amúgy nekünk csak heti 2 fizikánk van, mindent az elektrora és az elektronikára gyúrnak rá Abból heti 5 + 2x3 gyakorlat)
2019. okt. 19. 10:54
 7/18 anonim ***** válasza:

"A mérnökinfón van némi-nemű elektronika/elektrotechnika?"

Egyetemenként változó, de általában nem sok vagy alapismeretek. ez inkább villamosmérnöki vagy mechatrós tárgy.


"Eddig csak Pythonnal és Html-lel"

A programozásra szerintem nagyon állj rá. Legalább az alapok nagyon stabilan legyenek meg, C++/Java általában ami lenni szokott. Prog előismeretek nélkül nagyon szenvedős. Fel lehet készülni, de később prog2-3-nál az OO szemlélet húzós.


A matek gyakorlás kérdése szerintem. Igaz, pl. BME-en kérnek bizonyításokat is, úgy már közel sem egyszerű.


Általában véve nem a matekok a legnagyobb buktató tárgyak, a közhiedelemmel ellentétben. Vannak ennél sokkal nehezebbek is.

De nyilván egy közép matekból egy 4-5-ös érettségi szint legalább kell, atom stabil alapok, ne maradj le már egyből az első hetekben.

Illetve van ahol a matek egy szintfelmérővel kezdődik. Ha sikerült matek1-re kerülsz, ha nem, akkor matek0, ami olyan alapozó tárgy, kb emelt érettségi szint lehet(?), úgy sejtem.


Még diszkrét matek szokott lenni, ahhoz kell logika is bőven, szerintem nehezebb mint egy analízis.


Alternatív infós szakon ott a gazdinfó vagy a proginfó. De utóbbi a legmatekosabb minden IT szak közül.



Egy mérnökinfó hallgató

2019. okt. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, OO alatt az OOP-re gondolsz? Nekiállnék a programozásnak, de nincs semmilyen projektem amit tudnék csinálni, mit ajánlotok?
2019. okt. 19. 15:56
 9/18 anonim ***** válasza:

Igen, OO programozás.

Nem feltétlen egyből komoly projekttel kell kezdeni. Amik talán a leghasznosabbak az alapokhoz, a különböző videós tutorialok.

magyarul is van elég sok és jó anyag C++, C-sharp, Java.

Én is ezeket nézegetem, amik segítenek az egyetemi anyagon kívül felkészülni.


Amit még kihagytam az előbb, az angol tudás. Enélkül informatikában nagyon nehéz boldogulni.

Illetve az egyetemi felvételi követelménye egy középszintű nyelvvizsga.

2019. okt. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A C#-ba régebben belenézegettem, de úgy vélmen nagyin windows orientált, így nem kezdtem bele. A python sokkalta szimpatikusabb, kezdőbarátabb és egyszerűbb volt. Akkor hagyjam a Pythont és álljak át Java/C#-ra? Rengeteg tutorialt néztem, de nem jutottam tovább mint az if-ig mivel nem láttam értelmét annak, hogy egyszerűbb matematikai műveleteket végzek el a nyelvel ( if x >= y print("xzy") ...stb) Angol tanulok 2 éve heti 4+ heti egyszer 4 (azaz 8) órában.
2019. okt. 19. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!