Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 23 évesen, hogyan lehetséges...

23 évesen, hogyan lehetséges önerőből felvételizni az orvosira, illetve elvégezni?

Figyelt kérdés

23 éves srác vagyok. Érettségi óta dolgozom, a szüleimtől már nem számíthatok semmilyen segítségre.

Kórházban dolgozom és arról álmodoztam folyamatosan, hogy orvos legyek. Kezdek beleőrülni jött egy törés az életemben és most elhatároztam, hogy belevágok elkezdek felkészülni. A középiskolai év végi jegyeim rosszak lettek nagyon, és az érettségijeim is így pontom igazából semmilyen egyetemi szakra nem lenne meg. Szóval elhatároztam, hogy emelt szintű érettségit teszek kémiából és biológiából. Angol felsőfokú nyelvvizsgát is meg kellene csinálnom valószínűleg. Ha nagyon jól sikerülnek az érettségijeim akkor, már meglehet a ponthatár?

Tegyük fel megvan, bekerültem. Hogyan tovább? Ott kell hagynom ugyebár a kórházat, egy vidéki kisvárosban vagyok az egyetem 70 kilométerre. Szóval felvettek és otthagytam a munkahelyem, mit tegyek? Diákmunkába bele kezdeni tanulás mellé? Diákhitel? Hogy tartom el magam, hogy viszem végig?

Hogyan készülök fel ezekre az emelt szintű érettségikre, hogy 90% körüliek legyenek? Tanfolyamokra áldozzak súlyos pénzeket vagy önmagamtól is lehet? Hogyan lesz meg a pénzem a könyvekre, stb.?

Életmód változást is kell csinálnom , leszoknom a cigiről és le is kell fogynom.


Ha van valaki aki elvégezte, esetleg csinálja az orvosit és bármely aspektusból hasonló helyzetből tette azt mint én most vagyok, nagyon hálás lennék neki, ha megosztaná a tapasztalatait, esetleg tanácsot adna. Esetleg megmondaná nekem, hogy mondjak le erről az álmomról vagy bármi. Ha valakivel tudok beszélgetni hosszú távon annak is nagyon örülnék.

Kilátástalan helyzetben vagyok. Kezdek szétesni célok nélkül, de azon kívül, hogy orvos legyek nem tud motiválni semmi. Illetve még ezt sem tudom, hogy mihez mennyi erőm lenne. Próbálok kilépni a depressziómból és cselekedni.

Köszönöm, hogy elolvastátok és válaszaitokat is előre köszönöm.



2019. okt. 19. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg lehetséges, gyakorlatilag elég veszélyes:(

Felkészülni ELVILEG fel lehet önállóan is vagy minimális kémiás segítséggel, ami a számolásokat illeti.


Diákhitelt felvehetsz az életfenntartás költségeire, és pár órát dolgozhatsz is hetente meg nyáron, ha nincs gyakorlat, de ugye min. 6 évvel kell számolni, kérdés, mennyire bírod lelkileg a stresszt, hogy ennyire eladósodsz. Persze, ha a képzési szerződésben vállaltak után kimész külföldre vagy olyan szakterületet választasz, itthoni munka mellett is tudsz törleszteni, de 10-15 évre előre szinte lehetetlen előre tervezni.

2019. okt. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

En 30 eves vagyok es no, megis ugyanezt tervezem. En adok magamnak par evet bejutni, addig fogok probalkozni, amig nem sikerul.


Diakhitel a megoldas, mas nem nagyon van, mellette nem tudsz dolgozni.


Hozzam nincs kozel elokeszito, illetve en eleve kulfoldre jelentkezem, igy ebben nem tudok segiteni, en se fogok jarni, szerintem egyedul is fel lehet keszulni, ha belegondolsz, ugyis az onallo tanulas a lenyeg.


Ha gondolod nekem irhatsz.

2019. okt. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én épp, hogy betölöttem a 20-at, amikor elgondolkoztam az orvsin. Másik szakon voltam passzívos, aztán ki is iratkoztam, 1 évet készültem önállóan, nem kerültem be. Elkezdtem egy másik, eü szakot, hogy hátha az, de a legelső, egészséggel összefüggő órámon tudtam, hogy "igen, ez az, ezt akarom tanulni, csak még többet".

Most itt vagyok, majd' 22 évesen, dettó 23 leszek, ha jövőre bekerülök. Nem túl jó érzés, igen, de tudom, hogy ezt akarom csinálni. Orvos akarok lenni, más nem motiválni. Engem úgy, ahogy tudnak, támogatnak a szüleim. Bár nem sokkal, de nekem annyi előnyöm van, hogy viszonylag közel lakom (másik város, de 50 km), így nincs szükség albérletre, hiába nem vettek fel koleszba. Habár azt is be kell kalkulálni, hogy orvosin több az óra, lehet, hogy ott nem lesz megoldás a napi bejárás. Mindenesetre nekem is diákhitelbe kell majd gondolkoznom, de a kamat annyira nem gáz szerintem + ez olyan hitel, aminek van értelme.

22/L

2019. okt. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én az emelt biológia mellé az emelt kémiát ajánlanám,én is azt tettem le. Szóval,hogy miből is készültem fel rájuk(86%-os biosz,82%kémia,mindkettő elsőre,a többi érettségivel együtt lett ilyen jó):mozaikos tankönyvek(bioszra és kémiára is),ötösöm lesz kémiából,Villányi féle könyvek(vannak összefoglalók,de 9.-es és 10.-es tankönyvek is).

Kémiából elengedhetetlen a folyamatos gyakorlás. Én ha tehettem minden nap forgattam egy picit. Párhuzamosan tanultam az elméletet a számolásokkal és egyenletekkel együtt. Érdemes mellé nézni az érettségiket is. Ha átrágtad magadat az összes számolási példán és elméleten,akkor érdemes próbákat csinálni otthon. Nekem nagyon rossz kémia tanárom volt,szinte csak magamra számíthattam tanulás szempontjából. Bioszból viszont nagyon jó oktatást kaptam gimiben,arra alig készültem otthon. Arról sajnos nem nagyon tudok mit írni.

Én azt javaslom,hogy most feküdj neki. Ne tologasd és bízz magadban! Menni fog! És ezt tanácsolom a többi válaszolónak is! Ne adjátok fel! Ha nem jönne össze elsőre,akkor tessék felállni és újból neki ugrani! Én most lennék harmadéves,de az anatómia szigorlatom miatt csúszok,mert nem lett meg nyáron. Most fekszek neki újra. De nem adom fel,pedig 1000 érettségi nehézségével ér fel.:)

Egyetem mellett nem nagyon lehet dolgozni,max.hébe-hóba. Viszont van szociális támogatás,tanulmányi ösztöndíj,a könyveket sem kell drága pénzért megvenni.

2019. okt. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

21:25-ös:

Köszönjük!❤

2019. okt. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok én is. Még gyakornokként dolgozom, mert a gazdasági egyetemmel, amit eredetileg csinálok eléggé megcsúsztam.

Jelenleg gyakornokként keresek 180.000ft-ot, és tudnék otthon lakni 30 éves koromig.

Viszont az önállóságomat nem tudom, hogy adjam fel. Havi 70.000 ft-ból megélni a hitel lévén még mindig nagyon szegényes. Arról nem is beszélve, hogy 30 éves korig a szülőkön lógni, hozzájuk alkalmazkodni.

Ti ezzel, hogy bírkóztok meg? Nekem ez a legnehezebb része, hogy akkor 30 éves koromig nem állhatok a saját lábamra, nem csinálhatom azt, akkor és amikor én akarom.

:(

2019. okt. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szülői támogatással elköltözni otthonról?

Hitellel egy pici lakás? Albérletbe többen összeállni?

Én(ha az Úr is úgy akarja)26 évesen fogok végezni. Még otthon lakom.

2019. okt. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok, en szerencsesnek mondhatom magam, mert a ferjem es a szuleim is tamogatnak, valamint egy nagy mennyisegu sporolt penzem van, de ha ez nem lenne, akkor diakhitellel csinalnam. A szuloknel meg attol fugg, ha jo a viszony nem koltoznek el es akkor meg lehet diakhitel se kellene, ez mindenkinel egyeni, mindenesetre jol meg kell gondolni, aztan donteni. Nem konnyu evekig kereset nelkul lenni lelkileg se, szerencsere, ahol felvetelizem fizetnek,azert,ha valaki tanul, de Magyarorszagon ez nagyon kiszolgaltatott helyzet ez teny. Viszont valamit valamiert, ha ez az almod aldozatot kell hoznod erte.
2019. okt. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

sziasztok!

Én biztatlak titeket, hogy ne adjátok fel!

Én 21 évesen kerültem be az orvosira! Nálunk a gimiben nem volt jó a kémia, ezért külön próbálkoztam vele az érettségi után. Nem bántam meg, hogy nem adtam fel és, hogy nem mentem másik szakra. Nagyon szeretek itt tanulni :)

2019. nov. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Elméletileg lehetséges. Engem az aggaszt, hogy azt írod nem igazán lettek jók az érettségi eredményeig. Azért a biológia meg a kémia nem tartoznak a legkönnyebben megírható érettségik közé. Plusz ha nem kapsz anyagi támogatást, akkor diákhitelt kell felvenned.... Hát nem tudom.

Nézd, nem én akarok lenni itt a "gonosz" srác, de ha reálisan nézzük, akkor nem fogsz bejutni orvosira. Nyelvvizsgád van? Az is kell majd a diplomához.

Ez az eset sajnos tipikusan az, amit édesanyám mondott. Ahogy "öregszünk" úgy zárulnak be a kapuk előttünk. Mármint arra gondolok, hogy ha ezt 16-7 évesen írod, minden további nélkül rávágom hogy hajrá, sok sikert. De én így nem ajánlanám neked.

Esetleg mentőtiszt nem szeretnél lenni? Az 4 éves képzés, egyszerűbb bejutni talán.



Végzős orvostanhallgató

2019. nov. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!