Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehez a gyogypedagogi...

Mennyire nehez a gyogypedagogia szak? Milyenek az orak? Nagyon erdekelne

Figyelt kérdés
Elsosorban Szechenyi Egyetemen erdekelni, de aki mashova jar se tartsa magaba amit tud legyszi!

2019. okt. 21. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekelne. Elvileg a bioszra elég nagy hangsúlyt fektetnek.
2019. okt. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 legyszi ha lesz valami infod irj kerlek, mert en semmit nem talaltam tapasztalatokkal kapcsolatban
2019. okt. 22. 16:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! A Széchenyin vagyok elsőéves gyógypedagógus hallgató. 😊

Nekünk erre a félévre a TO vette fel a tárgyakat. Hétfőn és kedden 8:30-tól kb. du. 1-2-ig vagyok. Szerdán van egy 90 perces órám reggel, utána meg vissza kell menjek du. fél négyre. Csütörtökön pedig déltől fél négyig vagyok. Szerintem egészen jól jártam. :D


Az első félévben 4 vizsgatárgyam van:

- gyermekkép-és felfogás múltja és jelene: ez kb. olyan, mintha neveléstöri lenne, előadás van belőle és szeminárium (utóbbin forrásokat dolgozunk fel a múlt órán vett témával kapcsolatban)

- általános-és személyiségpszichológia: én hasznosnak találom ezt a tárgyat, jól jöhet a későbbiekben, egy vizsgálati eszközt/módszert kell valakin kipróbálni, és arról egy esszét írni pl. (előadás van belőle)

- anatómia és fejlődéstan: nagyon jófej az oktatónk, egyáltalán nem kéri orvosis szinten az anyagot, érdekesen és érthetően magyaráz (előadás van belőle)

- ált.-és nevelésszociológia: na, ez nekem nagyon száraz alapozó tárgy, szoc.törivel kezdtük, de ki lehet ezt is bírni:D (előadás van belőle)


A többi tárgynál folyamatos számonkérés van (zh, beadandók, egyéb feladatok):

- bev. a pedagógiába, bevezetés a gyógyped.-ba: szerintem a leghasznosabb alapozó tárgyak közé tartoznak, vannak ezekben is töményebb dolgok, de ez van :D (előadások vannak belőlük)

- bev. a művészeti nevelésbe: igazából két tárgyat foglal magába, a zenésen gyerekdalokat- és mondókákat tanulunk, illetve furulyázunk, majd gyakorlati számonkérés is lesz (elő kell adni ezekből), míg rajzon mindenfélét készítünk, inkább csoportmunkában (pl.„levélszőnyeg”, kalap, stb..)

- ált. ped.-i gyakorlat: nagyon fontos tárgy (laboros), elméletet is veszünk, meg ennél kell teljesíteni ebben a félévben 2x4 óra hospitálást egy általános iskolában, és arról egy részletes naplót kell vezetni, ezen kívül iskolacsalogatós plakátot is kell készíteni

- beszédművelés, hangtan, helyesírás: benne van a nevében, mit veszünk, a helyesírási szabályzat 1. ~140 oldalát (a konkrét szabályokat) fel lett osztva két-két fős csoportoknak, hogy előadásokat tartsanak belőle a többieknek, a többi anyagot az órai jegyzetből és a tankönyvből kell megtanulni. Ezen kívül ebből a tárgyból kapjuk a legtöbb házit, beadandókat kell írni.


Plusz ott vannak a kötelező tesik is(0 kreditesek), 4 ilyen tárgyat kell teljesíteni azt hiszem 4 félév alatt.


Maga a szak ugye nem mérhető egy orvosihoz, vagy mérnökihez. Nem állítom, hogy kimondottan könnyű, és azt sem, hogy túlságosan nehéz. Ha időben készülsz mindenre, nem lehet probléma. Inkább itt az a kérdés, mennyire vagy elhivatott és kitartó. Mert a gyógypedagógusnak különleges esetekkel kell foglalkoznia, és ez nem olyan, mint a bébiszitterkedés, vagy mint az óvoda. Segíteni kell másoknak abban, hogy adottságaikhoz mérten továbbfejlődjenek, könnyebb legyen később az életük.


Most hirtelen ennyi jutott az eszembe.

Remélem segítettem, ha van még valami, ami érdekel, akkor szívesen segítek, ha tudok. 😊

(ui.:Bocsi, ha valamit elírtam. :D)

2019. okt. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom! Ezer hala
2019. okt. 23. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!