Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik azok a humán irányú...

Mik azok a humán irányú szakmák amikkel jól lehet keresni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Olyan szakmák érdekelnének amik humán beállítottságú embereknek való. Nem vagyok kibékülve se a matekkal, se a fizikával....

2 év múlva érettségizek, szóval már ideje lenne legalább valami irányt találnom amiben gondolkodhatok. Mindenképp főiskolához/ egyetemhez kötődő szakmák érdekelnének.

Németül/angolul tanulok, de nem feltétlen nyelvvel kapcsolatos irány érdekelne.


2019. okt. 23. 14:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyelveken kívül mással nem sokra mész.
2019. okt. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Használni szívesen használom a nyelveket, csak nem szeretnék nyelvtanár/ tolmács/ idegenvezető lenni
2019. okt. 23. 14:53
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
kereskedelem. Nem kell hozzá sem atom fizika sem brutál matek. Csak egy jól megválasztott árú vagy szolgáltatás.
2019. okt. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Pl. kereskedelem és markenting? Ez nem “büfészak”? A marketing irány érdekelne
2019. okt. 23. 15:31
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Közepesen büfészakok. Lehet velük érvényesülni is. De akár gyógyítással kapcsolatos szakok is humán beállítottságú embereknek valók. Ott is lesz matek meg fizika (szerintem a felsőoktatási szakok legalább 90% -ánál van valamilyen szinten. Pl. debreceni egyetem mezőgazdasági szakjain is van). Nehéz teljesen elkerülni. Csak nem mindegy,hogy milyen szint az elvárás.
2019. okt. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Igazából a fizikát jobban értem, mint a matekot. A matekkal úgy vagyok, hogy órán az anyag felét értem meg, de azt sem gyorsan, amit nem értek meg, azt otthon egyedül utánanézéssel mindig megértem...nem tudom ez mennyire számít rossznak.
2019. okt. 23. 15:56
 7/22 A kérdező kommentje:
Ja és érdekelne az orvosi, csak nem tudom hogy megéri e ilyen sokat tanulni nekem személy szerint, mert nem tudom, hogy mégis mennyire érdekel valójában ez az irány...a gyógyszerészet is érdekel, csak nem tudom menne e az a nagyon sok kémia. Szeretem igazából a kémiát, de nem vagyok belőle kiemelkedően jó
2019. okt. 23. 16:01
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem megy a matek, akkor egyetemi szinten egy fizikás vagy kémias tárgytól megbolondulnál, mert az már más szint, ott mindent matekos képletekre vezetnek vissza. Azért ahhoz, hogy egy nornalis érettségit le tudj tenni pl fizikából, szamolnod is tudnod kell, mert az írásbeli felét ez teszi ki. Aki nem jó matekból, de a fizikát megerti, az rendszerint csak valami gyógy fizikát tanul, számolas nélkül, ami csak óvodás fizika.


Humanosként nincs Jól fizető szak, ha nem számoljuk az 1% szerencsés embereket.


Én is a marketinget javaslom.

2019. okt. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem túl jók a kilátásaim...
2019. okt. 23. 16:47
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Az miért baj h nem értesz meg mindent órán matekból, de otthon igen? Nezegettel már érettségi feladatokat? Milyenek a jegyed milyen erősségű suliban? Középszintu negyessel már nem vagy elveszve pl gazdasági szakoktol pl
2019. okt. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!