Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyha ezt a szakot elvégzem,...

Hogyha ezt a szakot elvégzem, hogyan tudok majd elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Szak: két tanítási nyelvű turisztikai technikusi osztály


Ezt irja:

-utazási irodákban, szállodákban gyakorolhatsz


-utazásszervezést, programszervezést tanulsz


-web alapú szoftverek kezelését sajátíthatod el


-vállalkozások működését is megismerheted, akár saját vállalkozásod létrehozása is elkezdődhet


-szakmai kapcsolatokat építhetsz ki a jövőd érdekében


A képzésről:

- nyelvi előkészítő év után 5 év


-érettségi + technikusi végzettséget ad


-közép és felsőfokú nyelvvizsgát, 2 nyelvű érettségi bizonyítványt szerzel


-második idegen nyelvet is tanulsz


-jó szakmai vizsgával egyenes az út a szakirányú felsőoktatásba


-11. évfolyamtól iskolai és vállalati tanulás / munka vár


-ösztöndíjat kapsz


-nemzetközi pályázatokban, külföldi szakmai gyakorlaton vehetsz részt



Kerdesem: Hogyha csak ilyen érettségim lenne (+amiket elobb felsoroltam, tehat nyelvvizsga stb..), akkor hol tudnék elhelyezkedni (tehat diploma nelkul)

, tudnék- e sajat vállalatot letrehozni meg ilyenek?


2019. okt. 27. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Sehol, semmi ertelme az ilyen hulyesegnek.

Menj nyelvtanarnak

2019. okt. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mar miert lenne hulyeseg?
2019. okt. 27. 09:39
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Mert a felsőfokú végzettségűek előnyben vannak szerintem, meg túl szép hogy igaz legyen ez a szöveg, lehet hogy másnak bejott ez de az kis százalék. Nyelvi előkészítős évre szerintem fölösleges menni elmegy az a éves, ahova én jártam ott már megis szűnt. Középfokú végzettségre egyre kisebb az igény a munka világában, a felső és alsófokú tudást igénylő munkákra lesz igény, a robotizáció,automatizáció simán megfogja tudni csinálni szerintem azon feladatok nagyreszet mint amit leirtal, csak annyi kell majd hogy kell aki ellenőrzi őket.
2019. okt. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

A közgazdászokkal, beleértve a turizmus és vendéglátást végzetekkel teli van a piac. Egyszerűen túl sok a diplomás ezen a területen, így neked egy középiskolai szakmával sajnos nem sok esélyed lesz. Mondjuk egy Ibusz, vagy más utazási irodában lehetsz ügyintéző az érettségiddel, (minimálbérhez közeli fizetéssel), de sajnos ennyire futja belőle. Utána csak hosszú éveket kell gürizned és nyalakodnod, hogy feljebb kerülhess, de ebben a szakmában ez szintén jóval nehezebb.


Szóval amit kinéztél, az nyelvi előkészítő, +5 év, vagyis összesen (4+1), vagyis 6 év, jól tudom? 6 év, és kapsz egy érettségit, nyelvvizsgát és egy szakmát.

Szerintem ez teljesen felesleges, és időpazarlás lenne.

Most jelentkezel középsuliba, jól sejtem? Ha igen, szerintem helyette menj el egy 4 éves középsulis szakra (mondjuk hasonló területre, de csak 4 évesre, ne hosszabra). Közben megcsinálod a nyelvvizsgát, a 4. év végén pedig leérettségizel ugye.

Utána meg jelentkezhetsz egyetemre turizmus és vendéglátás szakra, ami 3 éves.


Vagyis 2 lehetőséged van:

1. Nyelvi előkészítő + Érettségi + szakma + nyelvviszga = 6 év.


2. Érettségi + nyelvvizsa (magadtól akár felsőfok) + diploma = 7 év. (Bár inkább 7,5, mert sok gazdasági szak 3,5 éves)


Akárhogyan is nézem, a 2. lehetőség a legélhetőbb. Csak +1 évbe telik, de diplomád lesz legalább. Ráadásul sokfele tudsz majd menni mesterképzésre is utána. Középsuliban ugyanúgy csinálhatsz 2 nyelvvizsgát érettségi alatt, vagy 1 emeltet, nem muszáj ahhoz a 6 éves szakra menned.

Most nem mindegy, hogy 20 évesen lesz egy szakmád meg érettségid, vagy 21 évesen egy diplomád. Ezeken a területeken kötelező a diploma, hacsak nem akarsz olcsó pénzért dolgozni valami alacsony posztban.

2019. okt. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

A turizmus középfokú végzettség szó szerint semmit sem ér a munkaerőpiacon. Ilyen területekre diplomások harcolnak egymással. Nálunk most fogják bezárni ezt a szakot, mert nem sok értelme van, ennyi raforditott évvel meg aztán pláne.


Szerezz egy sima érettségit 4 év alatt, told a nyelveket, aztán menj egyetemre, ha ezzel akarsz foglalkozni.

2019. okt. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Rengeteg ember végez felsőoktatásban ilyen szakokon. Velük kellene versenyezned úgy, hogy neked csak középfokú végzettséged van. Ha jóval kevesebb bérért vállalod ugyanazt a melót talán csak úgy van esélyed. Sztem felejtős.
2019. okt. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!