Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A tanítói főiskola könnyebb,...

A tanítói főiskola könnyebb, mint az egyetemi tanárszak?

Figyelt kérdés

Ha valaki jár tanítóira, megtudnád légyszi írni, hogy milyen és mennyi óráitok vannak, sokat kell olvasni, mert nekem sajnos az a halálom, így jó nagy hülyeség volt eljönnöm irodalom szakos tanárira... és ha tudtok egy jó helyet, ahol kevés órás levelezőn lehet tanítóira járni, az szuper lenne.

Előre is köszi!



2019. okt. 29. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért a tanító meg tanár elég sokban különbözik ám.

De kinek mi a könnyebb? Egy tanítónak nem csak egy szakot kell tanulnia/tudnia, hanem mindent. Felkészültél arra, hogy tanító szakon lesz ének, rajz, és testnevelés kurzusod is?

2019. okt. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja, ha nem lenne tiszta: a tanító az, aki alsó tagozatban tanít. Jellemzően egy-két tantárgy (nyelv és informatika) kivételével mindent. Olvasás, írás, ének, rajz, testnevelés, matematika, környezetismeret.

Volt tanító ismerősöm a főiskolán, bár ő nappalira járt, de a tanári szak időt tekintve üdülés volt ahhoz képest. Bár az sem mindegy, hogy milyen tanár. Mert a töri szakos szobatársam majdnem beleőrült, annyi órája volt. A testnevelés szakos másik szobatársam pedig naphosszat henyélt.

2019. okt. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

angol-magyarról mennék át levelező tanítóira, mert nem bírom a magyarral járó olvasást, amúgy a környezetismeret meg a matek nem zavarna, matek érettségim és biosz emeltem is ötös lett

ha már itt vagyunk, aki benne van, az tudna valami konkrétat mondani levelezőkről? Hol van a legkevesebb óra levelezőn?

2019. okt. 30. 10:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Mire jutottál, kérdező? Én is gondolkozom a váltáson.
2022. okt. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!